Ocena zenona ziembiewicza argumenty za i przeciw

Pobierz

Granica społeczna, to bariera dzieląca warstwy społeczne, różnica między życiem proletariatu a życiem bogatego mieszczaństwa oraz między poszczególnymi grupami społecznymi, jak:Mundurki - za i przeciw Mundurki szkolne wzbudziły swego czasu niemałe kontrowersje - ich wprowadzeniu towarzyszyło niezadowolenie wielu rodziców, oponowali również uczniowie.. Spotkał mnie zaszczyt, że mogę bronić czci i niewinności tego zacnego człowieka.. Elżbieta Biecka pełniła wobec Ziembiewicza taką role, jak pani Żańcia wobec Waleriana.Obrona Zenona Ziembiewicza: * był bardzo inteligentny i zdolny, ponieważ ukończył z powodzeniem studia w Paryżu, bez pomocy rodziców, którzy nie mogli zapewnić mu wsparcia, * samodzielny, już jako dziecko dawał korepetycje z matematyki, aby mieć na własne utrzymanie, * odważny, ponieważ porzucił dom rodzinny i zamieszkał z .Jego śmierć to także tragedia żony, która wyjechała za granicę pozostawiając synka pod opieką babki.. Członek grupy literackie Przedmieście oraz PAL (od 1933).. Czcigodna Ławo Przysięgłych!. Cele operacyjne lekcji:-uczeń powinien:-zrozumieć, że często oceny mają charakter relatywny,-poznać bohatera z różnych punktów widzenia,Nałkowska zestawia wewnętrzną ocenę Zenona o sobie samym i zewnętrzną, jaką tworzy o nim otoczenie.. Dziewczyna była w nim strasznie zakochana, ale on tego niestety nie odwzajemniał.1..

Ostateczna ocena Ziembiewicza i jego postępowania nie jest łatwa.

Dzieje Zenona Ziembiewicza, głównego bohatera powieści Zofii Nałkowskiej: "Granica", jako przykład pięknej kariery i tragicznej w skutkach klęski moralnej człowieka, który chciał "uczciwie żyć".. Uczyń to najpierw imieniu Justyny, żony, mieszkańców miasta, potem we własnym.. Cel główny lekcji: -uczeń potrafi zaprezentować i ocenić postępowanie Zenona Ziembiewicza - bohatera Granicy Zofii Nałkowskiej.. Wysoki Sądzie!. Zenon korzysta ze swej pozycji, by pomóc ubogim i potrzebującym.Temat: Zenon Ziembiewicz - oskarżenie i obrona.. b) Faza realizacyjna - Odbywa się proces Zenona Ziembiewicza.Postawa Zenona Ziembiewicza w wielu sytuacjach jest trudna do jednoznacznej oceny.. Obecnie uniformy szkolne nie są obowiązkowe, a na korytarzach szkolnych widać ubrania o różnych krojach, we wszystkich kolorach tęczy.Zebraliśmy się dziś w tej sali, aby osądzić Zenona Ziembiewicza, syna Waleriana i Żańci Ziembiewiczów..

Zbierz w formie tez wszystkie argumenty podające w wątpliwość racje Zenona.

Brak ocen 3 marca 2020 0 Przez admin .. Nie kochał jej, ale było mu jej żal i czuł się winny wobec niej.. Jego poglądy, poczynania i skutki działań można ocenić w dwojaki sposób.. Potem pojawiła się Justyna Bogutówna.. Są rzeczy, które przemawiają na jego korzyść i ułatwiają obronę jego osoby.Zenon Ziembiewicz - za i przeciw, charakterystyka głównego bohatera Granicy Zofii Nałkowskiej.. Przebywając na studiach w Paryżu, poznał Adelę.. Romans Ziembiewicza wzbudza pogardę i staje się powodem do potępienia Zenona.Moja ocena Zenona Ziembiewicza Zenon Ziembiewicz jest postacią zapadającą w pamięć.. Głównym bohaterem powieści "Granica" Zofii Naukowskiej jest Zenon Ziębiewicz, człowiek o niezwykle skomplikowanej osobowości.. Nie trzeba zapewne dodawać, że odpowiedzialność za tę sytuację ponosił Zenon, bo gdyby nie jego "opieka" nad zrozpaczoną i zagubioną dziewczyną, nie doszłoby do takich tragedii.. Zenon uważa się za uczciwego człowieka, otoczenie postrzega go za politycznego karierowicza, niemoralnego i nieetycznego.. Zenon Ziembiewicz - postać o złożonej osobowości, wzbudzająca mieszane uczucia i trudna do jednoznacznej oceny .Weźmy chociażby za przykład działalność społeczna Ziembiewicza, która - jak dostrzegamy - jest prowadzona ze niekłamanej chęci pomocy niższym warstwom społeczeństwa..

Czuje się zaszczycona mogąc przedstawić argumenty obciążające Zenona Ziembiewicza i udowodnić przypisywane mu winy.

Zenon jednak nie uważał, że jest czegokolwiek winny.. Znów usprawiedliwiał się sam przed sobą mówiąc, że miał dobre intencje a to, iż się nie udało to już nie jego wina.. Zenon nie chciał żyć w takiej atmosferze, jaka panowała w jego rodzinnym domu.. Mówię "zaszczyt", gdyż nie wierzę w ani jedno słowo, jakie padło z ust mojego przedmówcy, zacnego pana prokuratora, i jestem przekonany, że .Poprawnie napisana rozprawka za i przeciw składa się zazwyczaj z czterech akapitów: WSTĘP - ogólne przedstawienie zagadnienia w sposób przejrzysty i przykuwający uwagę czytelnika.. Przekroczenie tej granicy doprowadziło Zenona do tragedii.. Miał wtedy bardzo gęste, przylizane włosy o dziwnym kolorze - ciemne, a jednocześnie złotawe.Pamiętaj, że będziesz podkreślał wady, niedociągnięcia, bohatera i podważał jego decyzje.. Natomiast argumenty oskarżające Zenona to: Wykorzystał Justynę, po czym cynicznie dał jej pieniądze na przerwanie ciąży (nie zmuszał jej do usunięcia ciąży, ale przeznaczenie pieniędzy było oczywiste).. Komisji Badania Zbrodni.Oskarżenie Zenona Ziembiewicza.. Życie w mieście i zdobyte wykształcenie zmieniły światopogląd młodego Ziembiewicza.Zenon Ziembiewicz, jako główny bohater powieści Zofii Nałkowskiej "Granica", jest bohaterem niejednoznacznym..

W tym momencie życie i kariera Zenona zaczęły ulegać stopniowej degradacji.Ocena powstania warszawskiego - za i przeciw .

NAŁKOWSKA ZOFIA żyła w latach , była córką Wacława, pisarka.. Nałkowska stworzyła w "Granicy" bohatera tak skomplikowanego, że jednoznaczna ocena jego zachowania i wyborów mogłaby posłużyć za niejedną rozprawę doktorską z etyki, psychologii, teologii czy filozofii.Zenona Ziembiewicza droga do prezydentury Poleca: 94 / 100 % użytkowników, liczba głosów: .. Zenon od zawsze chciał się uczyć, ponieważ za wszelką cenę chciał być inny niż jego ojciec (rządca Boleborzy) - człowiek prosty, ubogi, bez wykształcenia.. Możesz napisać, że istnieją dobre i złe strony pewnego zjawiska, ale nie wymieniaj ich jeszcze w pierwszym akapicie.. Od pokoleń między kolejnymi grupami historyków, polityków i dziennikarzy toczą się niekończące się dyskusje na temat .Zenon Ziembiewicz był jedynym synem zubożałego szlachcica - Waleriana i Joanny z Niemierów.Od najmłodszych lat mieszkał w mieście, gdzie się uczył i najczęściej sam zarabiał na szkołę.. Nie można go jednoznacznie ocenić jako osobę złą lub dobrą.Zenona Ziembiewicza można potępiać za to, co zrobił Justynie, można go uczynić współodpowiedzialnym śmierci robotników, ale nie można zapominać o jego chęci czynienia dobra, o zapale do pracy i o działalności na rzecz całego miasta.Kolejnym argumentem jest fakt, że Zenon zawsze krytycznie patrzył na romansowe usposobienie ojca i wskutek tego tak bardzo chciał być od tego inny, niestety w rzeczywistości niczym nie różnił się od niego.. - Uczniowie zajmują odpowiednie miejsca w gabinecie- 1 grupa ma za zadanie bronić Zenona Ziembiewicza; 2 grupa to oskarżyciele Zenona Ziembiewicza.. Bohater uważał się za jednostkę wyjątkową, ale po jego śmierci społeczeństwo uznało romanse i całe życie bohatera za złe, ale zwykłe czyny .Oskarżenie i obrona Ziembiewicza - wybór argumentów, Zofia Nałkowska - Granica - streszczenie, opracowanie .. Nie był on człowiekiem skrajnie złym, lecz nie można uznać, że postępował zgodnie z własnymi zasadami i podstawowym kodeksem moralnym.. Pamiętaj, ze będziesz zgadzać się z Zenonem.Moja ocena postępowania Zenona Ziembiewicza Zofia Nałkowska w "Granicy" przedstawiła człowieka jako istotę złożoną i wielopłaszczyznową.. Posłanka do KRN i od 1947 do sejmu, czynna m.in. w Gł.. Wysoki Sąd pozwoli, że przypomnę wszystkim tu obecnym, iż Zenon Ziembiewicz był osobą społeczną, pełnił funkcję prezydenta miasta.Próba oceny postawy Zenona Ziembiewicza.. Wieloletnia działaczka ZLP i Pen Clubu.. Wynika to ze złożoności jego charakteru i czynów, które początkowo były dobre, lecz w wyniku czynników zewnętrznych kończyły się tragedią.Ocena postawy moralnej Zenona Ziembiewicza, bohatera "Granicy" Zofii Nałkowiskiej.. W wielu przypadkach zasługuje na potępienie, lecz jednocześnie wzbudza litość i częściowe zrozumienie dla .Zenon był uczniem niezwykle ambitnym i wzorowym.. Przykładem tego może być osoba głównego bohatera Zenona Ziembiewicza.. .W życiu Zenona Ziembiewicza dużą rolę odegrały trzy kobiety..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt