Karta pracy w pustyni i w puszczy odpowiedzi

Pobierz

Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimi w puszczy, gdyby istniały w czasach Sienkiewicza.. Odpowiedzi umieść na przeznaczonej do tego stronie.. Jakie zarzuty (rozpowrzechnianie w całym Rzymie) .. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?W klasie VI a wyglądało to w ten sposób: W VI b skorzystałam ze stworzonej przeze mnie karty pracy: Rzecz jasna na kolejnej lekcji uczniowie redagowali charakterystykę Stasia.. Zebrane tu wyrazy znajduj si w pierwszych szeciu roz-dzia ach powieci.. Źródło 1.. Na niebie nie było żadnej chmurki, ale krańce widnokręgu poszarzały.KARTA PRACY Odpowiedz na pytania na podstawie tekstu lektury ( H.Sienkiewicz "W pustyni i w puszczy) 1.Jaką pracę wykonywali ojcowie Stasia i Nel?. 2.Jakie prezenty dostały dzieci na Boże Narodzenie?. Czy odgadniemy o której byłeś w kościele ze .Swoje spostrzeżenia wykorzystał dwadzieścia lat później w powieści W pustyni i w puszczy..

z lektury "w pustyni i w puszczy " ?

Polecenie : Na podstawie tekstu J. Kochanowskiego "C. Narni na podstawie tekstu utworu uporządkuj plan wyd.. Po wodę chodzili nocą do Nilu.. 2011-12-11 18:00:36Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Pomoce dydaktyczne: lektura Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy", tablica interaktywna, karteczki z cytatami, cechy Stasia, najwa żniejsze cechy charakterystyki - tablica interaktywna, Metoda: praca z tekstem, pogadanka , burza mózgów, mapa mentalna, − Forma pracy: indywidualna, zbiorowa, Tok lekcji:Proponowany cykl lekcji języka polskiego poświęconych "W pustyni i w puszczy" związany jest z powieścią Henryka Sienkiewicza, grą planszową o tym samym tytule oraz internetową platformą wiedzy.. Podsumowanie Następnie w formie pogadanki lub miniwykładu podsumujcie ćwiczenie.. Napisz do nas.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Zorganizujcie klasowy konkurs wiedzy.. 3.Jaka straszna przygoda spotkała porywaczy i dzieci na pustyni?. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.. Rozwiąż test!W PUSTYNI I W PUSZCZY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w pustyni i w puszczy (fragment) czytanie ze zrozumieniem.doc, W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania (bez odpowiedzi).docLektura W pustyni i w puszczy H. Sienkiewicza Temat : Które cechy Stasia pomogły dzieciom uratować się po porwaniu i ucieczce?.

Pudełko z lekturą "W pustyni i w puszczy".

Karta Atlantycka [fragment] Deklaracja Wspólna Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki i Premiera p. Churchilla, reprezentującego Rząd Jego Królewskiej Mości w Zjednoczonym Królestwie, którzy, spotkawszy się, uważają za słuszne ogłosić pewne wspólne zasady w zakresie polityki narodowej ich obu .mgr Agata Wojewódzka Scenariusz lekcji języka polskiego do przeprowadzenia w klasie V szkoły podstawowej Temat lekcji: Przygody Stasia i Nel - nasze spotkanie z powieścią Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" 1.. 2010-02-25 17:30:43 Test z lektury w pustyni i w puszczy , czy te pytania mogą być na kartkówce?. Do prowadzenia cyklu lekcji pt. "Podróżujemy ze Stasiem i Nel" zgłosiło się 5 uczniów z klasy Va, którzy już w fazie czytania książki przygotowywali się do tego zadania.Pytania do lektury" W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05 Jakie można zadać pytania na spr.. Zaproponuj, aby członkowie i członkinie grup podali przy-kłady z tekstu lektury.. Wartości prezentowane przez postaci.. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach..

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

emir a) b) c) paszaGeneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. 2013-11 .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Ponad słowami 2 strona 13 tekst o "Panu Tadeuszu".. Nauczyciel może wykorzystać w toku lekcji zarówno tekst Sienkiewicza, jak i mat.W czasach, w których toczy się akcja W pustyni i w puszczy, niewolnictwo w Afryce było jeszcze powszechnie praktykowane.. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Czas, miejsce wydarzeń, fabuła utworu, narrator.. "W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - karta pracy do scenariusza 6, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-do-scenariusza-6.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Oczekiwane odpowiedzi: 1.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Możesz wykonać dodatkową pracę plastyczną wybranej przygody bohaterów w formie ilustracji lub komiksu albo pracę według własnego pomysłu.Charakterystyka Stasia zlektury W pustyni i w puszczy; Quo vadis .Napisz w imieniu Ligii list do przyjaciół..

Kto bdzie mie najwicej do-brych odpowiedzi, ten wygrywa!

Formułowanie oceny, redagowanie zapisu.. 4.Kto przyjął Stasia i Nel na audiencji w Chartumie?W pustyni i w puszczy 1.. Losy Kalego - rzecz o tolerancji i równouprawnieniuMa ktoś temat 5 z religii karty pracy" Wolni przez miłość " klasa 2 gimnazjum ?. Rozwicie samodzielnie poniszy quiz, pod-krelajc w aciwe odpowiedzi.. 1504 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Wybierz obsadę serialu "Wiedźmin"!. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.Odpowiedź uzasadnij.. Uczniowie dzielą się swoimi wrażeniami po przeczytaniu powieści.Wykonaj lapbooka ( wykorzystaj kartkę ksero lub kartkę z bloku rysunkowego czy brystolowego) ze znajomości W pustyni i w puszczy - ta praca zostanie oceniona po powrocie do szkoły.. "Koło godziny drugiej po południu upał, mimo iż pora była zimowa, uczynił się niezwykły.. 2012-10-01 20:36:29; BŁAGAMMMMMMMM DAJE NAJ Danuta Wawiłow "Wędrówka " 2010-11-03 18:02:52; Maturalne Karty Pracy z Języka Polskiego.. Poprocie nauczyciela o sprawdzenie.. Bardzo proszę o pomoc w odpowiedzi na parę istotnych pytań.. Karty pracy utrwalające wiedzę o .Zanim przystąpiłam do omawiania lektury "W pustyni i w puszczy" uprzedziłam uczniów, że tym razem to oni będą mogli stanąć w roli nauczycieli.. Projekt ten został przeprowadzony w związku z realizacją przez szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Charakterystyka bohatera.. "W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Jak potoczyłaby się baśń o Kopciuszku,gdyby dziewczy.Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Najczęściej egzotyczni bohaterowie ubierali burnusy (nazywany także opończą) - obszerne wełniane płaszcze pozbawione rękawów na korzyść dużego kaptura.Klasa VB wraz z panią Patrycją Wanatko przygotowała projekt edukacyjny pt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt