Energetyka w europie klasa 6 prezentacja

Pobierz

To głównie dlatego, że nasze warunki naturalne nie są sprzyjające - względnie mało jest dni słonecznych, a samo Słońce, z racji szerokości geograficznej Polski, nie znajduje się na niebie zbyt wysoko.W czasie lekcji poznasz walory przyrodnicze i kulturowe wybranych krajów Europy Południowej.. Klasa 6- Energetyka w Europie - YouTube.. wg Szewczykaneta.. Dowiesz się czym jest infrastruktura turystyczna.. Klasa 6- Energetyka w Europie.. W ramach projektu - Oczami podróżnika obejrzymy przygotowane przez was pracę związaną z atrakcjami turystycznymi w wybranym kraju Europy Południowej.. Są to dane szacunkowe i podaje się je w kWh.Rozwój energetyki wiatrowej jest znacząco dotowany przez Unię Europejską i gdyby nie te dotacje, to stawianie wiatraków byłoby w Polsce nieopłacalne.. Pogoda a klimat (e-lekcja) →.. - NCBiR, Przewodniczącego Zespołu Nowych Technologii w Energetyce podczas VI Kongresu Energetycznego zorganizowanego przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych.Energia geotermalna w Polsce Wykorzystanie energii geotermalnej w Polsce; c.d.. •Temat : "Zielona energia - przyszłść naszej planety".. Które źródło energii nie jest odnawialne: answer choices.Energia jest niezbędna do tworzenia bogactwa w przemyśle i handlu oraz dobrobytu społeczeństwa; zapewnia ona także obywatelom osobisty komfort i umożliwia przemieszczanie się..

energetyka Losowe karty.

wg Troczynskipatry.. Energetyka w Europie (e-lekcja) Opublikowano na 22 kwietnia 2020 by MonikaS.Przemysł energetyczny w Polsce.. Klasa energetyczna G oznacza urządzenie najmniej efektywne, pochłaniające dużo energii.. Dowiesz się jak zróżnicowane są wybrane kraje europejskie pod względem dostępności surowców energetycznych oraz w jaki sposób zmienia się struktura produkcji energii w Europie i dlaczego.Pozyskiwanie energii wód i przekształcenie jej na energię mechaniczną przy użyciu turbin wodnych, a następnie na energię elektryczną za pomocą generatorów elektrycznych- nazywamy energetyką wodną.. Energetyka w Europie Sortowanie według grup.. Brakujące słowo.. 31 marzec - Energetyka w Europie.Zatrudnienie i bezrobocie w Polsce; Zagadnienia gospodarcze Polska.. Energetyka Sortowanie według grup.. Konspekt lekcji geografii dla uczniów klasy VI - 20 maja (a, c) i 21 maja (b, d) 2020 r. Przeczytajcie proszę temat w podręczniku s.114 - 119.. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie ciągłego (niezawodnego) dopływu energii elektrycznej o odpowiedniej (wysokiej) jakości do odbiorcy.. Wody zawarte w poziomach wodonośnych występują na głębokości 100 - 4.000 m.. Rozwój przemysłu energetycznego w Polsce jest zdeterminowany kilkoma czynnikami, które umożliwiają rozwój tej branży przemysłu..

Warunki środowiskowe a energetyka w Europie.

Jakie zmiany polityczne nastąpiły w Europie (państwa, które się rozpadły lub zjednoczyły).. Całkowita objętość wód geotermalnych w Polsce wynosi ok. 6,7x10³ km³ (ok. 3 objętości Bałtyku).. Cel zajęć: Dowiesz się skąd kraje europejskie czerpią prąd i poznasz alternatywne źródła energii.. powernotki powernotka stary filmik pani Izy nowy filmik pani Izy quiz.. Surowce energetyczne można podzielić na: nieodnawialne - surowce, które występują w ograniczonej ilości i w wyniku eksploatacji mogą ulec wyczerpaniu, są to wszelkie surowce mineralne, jak: ropa naftowa, gaz ziemny, węgiel kamienny, węgiel brunatny.4.. Etykiety energetyczne zawierają także informację, ile energii takie urządzenie zużywa w ciągu roku.. Szkoła podstawowa.. •Pomimo postulatów energooszczędności zużycie energii na świecie ciągle wzrasta.. Na tej lekcji dowiesz się, jaki jest związek między cechami środowiska przyrodniczego wybranych krajów Europy a wykorzystaniem różnych źródeł energii.Chile 21,6 0,8% Udział energetyki alternatywnej w krajowej produkcji energii (w %) w 2019 r. Świat 10,4% Niemcy 36,6% Wielka Brytania 35,0% Hiszpania 28,1% Włochy 23,8% Brazylia 18,8% Niderlandy 18,4% Australia 15,5% Turcja 14,7% Polska 14,1% Japonia 11,7% Tajlandia 11,5% USA 11,1% Meksyk 10,4% Chiny 9,8% Indie 8,7% Kanada 7,5% Argentyna 5,9% Indonezja 5,7%Turystyka w Europie Południowej; Energetyka w Europie; Obszary i obiekty chronione; Podsumowanie wiadomości o Ameryce Pn i Pd; Energetyka; 7..

Elektroenergetyka obejmuje m.in. następujące zagadnienia:Geografia6b6-8IV Alicja Jakimiec Zagadnienie: Energetyka w Europie.

Wybudowano i uruchomiono w Polsce 6 zakładów geotermalnych.. Energia słoneczna wykorzystywana jest w Polsce na niewielką skalę.. Nowa EraTemat: Energetyka w Europie.. Turystyka w Europie Południowej.Sprzętowi elektrycznemu nadaje się klasy energetyczne i zaopatruje w etykiety energetyczne.. Należą do nich: baza transportowo - przesyłowa zapewniająca szybki i tani przesył wytworzonej energii; Współczesny świat jest uzależniony od energii elektrycznej .Konkurs "Zielona energia".. Tornada i cyklony tropikalne; Ludność Ameryki; GeografiaPrezentacja "Znaczenie sektora ciepłowniczego w transformacji polskiej energetyki" przedstawiona przez dr inż. Wojciecha Myśleckiego, prof. h.c.. Gospodarka narodowa.. Co to jest Unia Europejska.. Jakie państwa europejskie leżą także w Azji?. Naucz się europejskich państw i ich stolic!20 Questions Show answers.. •Uczniowie klas VI przygotowali prezentację oraz makiety dotyczące wybranych odnawialnych źródeł energii.Do konkursu przystapiło 7 dróżyn kazda miała za zadanie przedstawić wybrane zagadnienie oraz przekonać obserwatorów i komisję co dosłuszności swojego wyboru.Energetyka bazuje na tzw. surowcach energetycznych.. Ważna informacja: Test online dla wszystkich klas VI w czwartek 21 maja (szczegóły na końcu konspektu).. Najmniej energii zużywają urządzenia klasy A, zwłaszcza najbardziej efektywne z nich - A+++..

Flagi krajów europejskich Połącz w pary.Szkoła podstawowa geografia klasa 6 Autor: Weronika Hańczyk Temat: Energetyka w Europie.

7. Podaj nazwę państwa, którego niepodległość jest uznawana tylko przez część krajów świata.. Zapiszcie notatkę w zeszycie i wykonajcie ćwiczenia: .10 kraji w Europie Połącz w pary.. 9. źródło: źródło: .. Co powinieneś wiedzieć/znać po tej lekcji: Podział źródeł na odnawialne i nieodnawialne z przykładami.Materiał pomocniczy do lekcji geografii wg.. Odkrywamy tajemnice życia w wodzie i na lądzie; Na łące; Warunki życia w wodzie; Warunki naturalne Australii i Oceanii; Australia - Grywalizacja; Rozwój dużych miast, a zmiany w strefach podmiejskich.Klasa 6.. NaCoBeZU z podstawy programowej:KLASA 6 a LEKCJA -16.04.2020R.. Temat: Energetyka w Europie.. Jednakże jej produkcja i konsumpcja wywiera znaczną presję na środowisko związaną z: emisją gazów cieplarnianych i substancji zanieczyszczających powietrze, użytkowaniem gruntów, wytwarzaniem odpadów i .. Przemysł i usługi we Francji (e-lekcja) Klasa V.. Rewolucja przemysłowa; Przemysł - Polska; Energetyka w Polsce; Morze Bałtyckie i gospodarka morska; Atrakcje turystyczne Polski; Wakacje w Polsce; Gospodarka Polski - podsumowanie; Klasa VIII.. Co będę potrafił po lekcji: podam przykłady odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii, wymienię czynniki wpływające na strukturę produkcji energii w Europie, omówię wpływ środowiska przyrodniczego wybranych krajów Europy na .Na dzisiejszej lekcji poznasz surowce energetyczne, które mają największe znaczenie w produkcji energii elektrycznej na naszym kontynencie.. wg Dorota241.. Energetyka w Europie (e-lekcja) | GEOGRAFIA klasy V-VIII.. NaCoBeZU - PAMIĘTAJ!. Co powinieneś wiedzieć/znać po tej lekcji: Podział źródeł na odnawialne i nieodnawialne z przykładami.Energia klasyczna a alternatywna - wyjaśnienie terminów •Energia jest oprócz informacji podstawowym i uniwersalnym zasobem.. Cykl powstawania energii.admin Europa, Geografia społeczno-ekonomiczna, Klasa 6 - Europa Energetyka, energia elektryczna, Europa, geografia społeczno - ekonomiczna Zapamiętaj: Europa jest uboga w zasoby energetyczne, posiada jedynie duże pokłady węgla kamiennego i brunatnego .Dzień dobry, witam Uczniów klasy VI..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt