Dopisz do podanych czasowników po dwa czasowniki o podobnym znaczeniu

Pobierz

był - ………………………………………………….. -przedmioty.. .-opuszczać ten świat, kończyć życie.. Dopisz do podanych czasowników po dwa czasowników o podobnym znaczeniu.skorzystaj z wyrazów zapisanych na kliszyDopisz do podanych czasowników po dwa czasowniki o podanym znaczeniu Skorzystaj z wyrazów napisanych na kliszy: konstruuje wznosi aranżuje organizuje katalogu je zapisuje akceptuję zatwierdza.. Question from @ - Gimnazjum - PolskiOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Związki w nawiasach zastąp czasownikami o podobnym znaczeniu.Do każdego z podanych przymiotników dopisz po dwa wyrazy bliskoznaczne: kostiumy kolorowe-…………………………….. scenografia nieciekawa-……………………….. c) wygrać, przegrać, dograć, ugrać, zagrać.. zaleźć- zacząć- wejść- przywitać się- ubrać- 3.Zastąp podane ciągi wyrazów jednym o znaczeniu ogólnym.. lizak,czekolada,ciastko- cytryna,jabłko,śliwka- koszula,spodnie,sukienka- kiełbasa .Przepisz, uzupełniając związki wyrazowe rzeczownikami, utworzonymi od podanych czasowników.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.. Proszę czekać.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Dopisz do przymiotnika etyczny słowa i wyrażenia o podobnym znaczeniu.. Mam to zadane na jutro.. -czary.. Dopisz bezokoliczniki.. ( Zwróć uwagę na wyróżnione litery) gryzę - wieziesz- znalazła- niósł- gnieciemy- kładę- 4. skakać - klęczeć - wzdychać ?1.Dobierz czasowniki o podobnym znaczeniu czyli czasowniki bliskoznaczne..

0.Dopisz do podanych wyrazów wyrazy o podobnym znaczeniu.

Wyrazy Dopisz do wyrazów buduje tworzy wpisuję aprobujeDo podanych czasowników dopisz po dwa czasowniki bliskoznaczne.. .-opuszczać jakieś miejsce.. podejrzliwie - pominąć .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Do podanych czasowników dokonanych dopisz czasowniki niedokonane.Dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu zawierające partykułę nie.. 13 rzeczowniki dinozaury drzewo naukowcy czasowniki przymiotniki groŽny zielone znany biegnieodpowiedział (a) 23.05.2012 o 14:59. a) podskoczyć, zaskoczyć, wyskoczyć, przeskoczyć, doskoczyć.. d) wybić, dobić, zabić, ubić , przybić.. dekoracje….. Do podanych wyrazów dopisz odpowiednie czasowniki do ojczyzny ojczyznęDo podanych znaczeń czasownika odchodzić dopasuj wyrazy bliskoznaczne z ramki?. gniewa się - ……………………………………… będziemy wiedzieli - ………………………….. najslabszy szybki — twardy lagodny wróg — silny — Zapisz podane czešci mowy w odpowiedniej liczbie.. To są te wyrazy z ramki :Rozstawać się , umierać, oddalać się, zrywać z czymś, przemijać, zwalniać się.. -baśnie.. podejrzliwie - pominąć - zabroniony - konieczny - zapamiętać - bałagan - roztargnienie - nudno - sprzeciwić się - przeoczenie -Do podanych niżej słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu.. - głośno, gwałtownie westchnCzasy - czas przeszły (coś się działo) - czas teraźniejszy (coś się dzieje) - czas przyszły (coś się będzie działo) Liczby - liczba pojedyncza (l. poj) - liczba mnoga (l. mn) Tryby - oznajmujący (orzekający) - rozkazujący - przypuszczający Za pomocą form trybu oznajmującego informujemy o czynnościach, wydarzeniach, które odbywają się obecnie (czas teraźniejszy), odbywały się w przeszłości (czas przeszły) lub będą się odbywać w przyszłości (czas przyszły .chować - schować, spoglądać - spoglądnąć, topić - zatopić, wzdychać - wzdychnąć, rozumiec - zrozumieć, żyć - przeżyć, spać - wyspać, powtarzać - powtórzyć, wybuchać - wybuchnąć, zdejmowac - zdjąć..

Zadanie dodatkowe Dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu zawierające partykułę nie.

0.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Do podanych czasowników niedokonanych dopisz czasowniki dokonane w formie bezokolicznika.. nie spełnić - niespełnienie obietnicy nie porozumieć - .. sąsiedzkie nie wykonać - .. zadania nie używać - .. lekarstw nie przestrzegać - .. przepisów nie utrzymywać - .. porządku nie wskazać - .. winnego nie dopuszczać - .. do egzaminu 6. b) uszyć, wyszyć, zaszyć, podszyć, przyszyć.. Zwyciężyć, przekonywać, podziwiać, egzekwowaćDo podanych zwrotów dopisz czasowniki o podobnym znaczeniu,zawierające ch .Uzasadnij ich pisownię iść w dółobniżyć temperature czegośstać się szczuplejszymukryć się w bezpiecznym miejscu.. Pomóżcie.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt