Oto jest kasia wolne lektury

Pobierz

Powieść dla dzieci 7-9-letnich, która weszła na stałe do kanonu lektur szkolnych.. Klasa 2 Klasa 3 Polski.Oto jest Kasia- omówienie lektury "Oto jest Kasia" to moja ulubiona lektura z czasów, gdy sama byłam uczennicą klasy trzeciej.. Tworzyliśmy je systematycznie na lekcjach.. Humor Psy Kolory Mężczyźni Duchowe DC Comics MagiaWielki test z lektury "oto jest Kasia".. Będziemy mnożyć i dzielić metry i centymetry.. Malutka Agnieszka wymaga ciągłej troski i opieki, więc Kasia przestaje być w centrum zainteresowania.Kup książkę.. Dziś zastanawiam się, dlaczego akurat ta książka.. W szczególności tych, które chcą nauczyć się czytać w płynny sposób.. Kasia ma osiem lat i jest wesołą, bardzo pozytywną dziewczynką.Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix Harry Potter Miłość Podróże Zgadniemy?. A może tylko tak mi się wydawało.Plik oto jest kasia.pdf na koncie użytkownika ewcik1976 • folder LEKTURY • Data dodania: 19 lut 2018Test znajomości lektury "Oto jest Kasia" Miry Jaworczakowej.. Autorką książki jest .Jej książki są mądre i pełne ciepła, a przy tym bardzo ciekawe.. Porównuj i odkrywaj najtańsze produkty Sprawdź u nas sklep, dostawców i opinie o produktach.. Oczy ciemne, ani ładne, ani brzydkie - takie sobie zwyczajne, szarobure; nos odrobinę zadarty, włosy proste, porządnie przyczesane..

Antygona - test znajomości lektury.

Treścią jej są przeżycia 8-letniej dziewczynki, która pewnego dnia - w związku z narodzinami siostrzyczki - traci swoje miejsce najmłodszego dziecka w rodzinie.. Autor: Mira Jaworczakowa.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul.Oto jest Kasia.. Kiedy rodzi się jej siostrzyczka Agnieszka, Kasia nie może pogodzić się z utratą uprzywilejowanej pozycji najmłodszego dziecka w rodzinie.Test ze znajomości lektury pt: "Oto jest Kasia" Podkreśl właściwą odpowiedź.. Książka opowiada o przygodach ośmioletniej Kasi na tle szkolnych i rodzinnych zdarzeń.. Metryczka książki.. Buzia rumiana, okrągła, trochę nadąsana.. pin.Liczba wyników dla zapytania 'oto jest kasia lektura': 10000+ oto jest kasia Odkryj karty.. Zapraszamy do obejrzenia.. To także doskonały pomysł na prezent dla młodych czytelników.. Ma ona starszego brata, ale jako najmłodsza jest oczkiem w głowie rodziców, którzy trochę ją rozpieszczają.. Księgarnia Usuń Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka i wszystko się zmienia.Tytułową bohaterką lektury "Oto jest Kasia" jest ośmioletnia Kasia.. Dzisiaj omówimy lekturę ,,Oto jest Kasia".. Klasa 2 Klasa 3 Polski.. Rozwiąż test..

Mikołajek - test znajomości lektury.

Mimo zaangażowania w zabawę Kasia zagląda do pokoju by sprawdzić czy Agnieszka śpi : "Proszę, oto jest KASIA.. wg Agata23Oto Jest Kasia - książka dla dzieci autorstwa Miry Jaworczakowej, wydana po raz pierwszy w 1959 roku.. Pewnego dnia do ich rodziny dołącza młodsza siostra, Agnieszka.. Powiązane z testem.. Ma wrażenie, że cały świat kręci się wokół Agusi.Książka Oto jest Kasia ze strony Miry Jaworczakowej to nie tylko lektura szkolna.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Ilustratorka: Hanna Czajkowska (w innych wydaniach może być to ktoś inny); Wydawnictwo: Nasza Księgarnia (w innych wydaniach może być to inne wydawnictwo); Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2011 (może się ono różnić w zależności od wydawnictwa);Lapbooki - "Oto jest Kasia" Zakończyliśmy pracę z lekturą "Oto jest Kasia".. Przedstawienie autorki książki.Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.. Poznamy jej autorkę.. Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka i wszystko się zmienia.. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE..

"Oto jest Kasia" - test ze znajomości lektury.

Na sam początek: jak nazywało się rodzeństwo Kasi?autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz opowiadań Do najbardziej znanych utworów należą: Jacek, Wacek i Pankracek, Oto jest Kasia.. Do tego jeszcze spódniczka w kratkę i sweterek granatowy, własnoręcznie przez mamę zrobiony na drutach.. Najpopularniejsze z nich to: Oto jest Kasia, Jacek, Wacek i Pankracek, Zielone pióro, Coś ci powiem, Stokrotko.. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i domownikami, przestaje się uczyć.Oto jest Kasia to historia ośmioletniej dziewczynki o imieniu Kasia.. Poruszają tematy bliskie młodym czytelnikom i pozwalają im lepiej zrozumieć świat.. Ma ona starszego brata, ale jako najmłodsza jest oczkiem w głowie rodziców, którzy trochę ją rozpieszczają.. CAŁY audiobook kupisz tu - dotychczas wzorowej uczennicy i ulubienicy rodziców oraz dziadków - rodzi się sio.Proszę, oto jest KASIA.. Pan Tadeusz - test znajomości lektury.W końcu zaprasza do domu koleżanki Ewę, Magdę i Anatolkę.. Kto jest autorką książki "Oto jest Kasia"?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Mieszka razem z rodzicami i starszym bratem Jurkiem..

Oto jest Kasia - test znajomości lektury Teleturniej.

Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt prowadzący do samozniszczenia: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i z .Tytuł: Oto jest Kasia.. Jej bohaterką jest Kasia - dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadków - której rodzi się siostrzyczka.. Chyba ta sama, co na początku książki, bo nawet spódniczkę ma na sobie tę samą w kratkę.. Uzupełnij i zapisz w zeszycie pod tematem lekcji.. - Dzień dobry, Kasiu!Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.. do najbardziej znanych należą obyczajowe i psychologiczne powieści "Oto jest Kasia", "Zielone pióro", "Coś ci powiem, Stokrotko" oraz opowieść dla młodszych czytelników "Jacek, Wacek i Pankracek".. a) Danuta Wawiłow b) Joanna Białobrzeska c) Mira Jaworczakowa 2.. Lektura szkolna.. Autorka: Mira Jaworczakowa.. Imię i nazwisko -.. Test ze znajomości lektury ,,Oto jest Kasia " 1.. Kochała zwierzęta, w swojej twórczości często .. "Oto jest Kasia" to jedna z najlepszych książek pisarki Miry Jaworczakowej.. Ja jako dziecko w sumie zupełnie nie przypominałam Kasi.. Klasa 3 Polski.. Jak miała na imię nowa koleżanka w klasie Kasi?Test z znajomości lektury ,,Oto jest Kasia" Test.. Uzupełnimy metryczkę książki.. Główna bohaterka, nieprzygotowana na przyjście rodzeństwa, czuje się odepchnięta i niekochana.. Inne tryby testu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt