Feliks znaczenie imienia

Pobierz

Jest aktywny ponad miarę, czym nieraz przeraża.. Praca i kariera zawodowa.. Feliksa obchodzi imieniny 24 stycznia i 27 kwietnia.. Feliks ma problemy z ludźmi, głównie z rodziną i przyjaciółmi.Felix (język angielski): ·↑ Alojzy Jougan, Słownik kościelny łacińsko-polski, wydanie V, Wydawnictwo Diecezjalne, Sandomierz 2013, ISBN 978-83--8, s. 256.··↑ Wikibooks.pl, Użycie rodzajnika przy nazwach państw, miast i innych nazwach własnych ↑ Wikibooks.pl, Deklinacja imion i nazwiskZnacznie imienia męskiego FELIKS Wie co do niego należy, ale nie spieszy się z wypełnieniem obowiązków.. Jest to imię męskie, pochodzenia łacińskiego ; oznacza "ktoś, kto jest łaskawy, szczęśliwy".. To co robi, czyni z rozwagą i niezwykłą odpowiedzialnością.. Dziś nosi je 15 127 Polaków (w 2001 r. - 40 378).Imię Feliksa jest idealne dla urodzonych w znaku Raka, Skorpiona, Wodnika i Ryb.. Wodnik związany jest z ideami i abstrakcyjnym myśleniem.. Imię męskie pochodzące od łacińskiego słowa 'felix', oznaczającego "łaskawy", "szczęśliwy".. Znane osoby o .Znaczenie i charakterystyka imienia: Mężczyzna o imieniu Feliks jest często niestały i niesłowny, bywa także przewrażliwiony i roztrzepany przez co ma kłopoty z koordynowaniem swoich poczynań.. Imię to wywodzi się od łacińskiego słowa "Felix", które tłumaczy się jako życzliwy, łaskawy, szczęśliwy..

Feliksa: znaczenie imienia.

W języku angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim imię Feliks występuje w formie Felix, w portugalskim i włoskim - Felice i Felicio.. Mimo że imię to było już bardzo popularneFeliks - znaczenie i pochodzenie imienia Także : Felek, Feluś Znaczenie : szczęśliwy Planeta : Wenus Znane : Feliks Falk, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Feliks Nowowiejski Imieniny : 6 listopada Historia imienia.. Nie lubi komplikować sobie życia i daje sobie radę w każdych warunkach.. Dawniej w Polsce często tłumaczono imię Feliks jako "Szczęsny" i używano tej właśnie formy.Znaczenie imienia Feliks.. "Felix" znaczy "szczęśliwy".. Pochodzi od łacińskiego słowa felix oznaczającego człowieka życzliwego i szczęśliwego.. W Polsce imię to jest używane od początków XIII w. Feliks rzuca się w wir zdarzeń i kocha przygody.. Feliksa to urodzona optymistka.. Feliks jest imieniem, które pochodzi z łaciny.. Jest w stanie intuicyjnie wyczuć ich.. Charakter: 78 %.Imieniny: 14 Stycznia, 23 Marca, 21 Kwietnia, 18 Maja, 30 Maja, 11 Czerwca, 30 Sierpnia, 6 Listopada.. IMIENINY FELIKSA.. Żywioł wody wzmacnia rolę intuicji, wrażliwości oraz empatii.. Swoją partnerkę obdarza głębokim uczuciem, jednak chce by była mu całkowicie podporządkowana.Jest to żeńska forma imienia Feliks.. Felix znaczy urodzajny, szczęśliwy..

Feliks - pochodzenie i znaczenie.

W Polsce występuje w dwóch wariantach: Feliksa i. Felicja.. Feliks: charakterystyka osoby.Feliks to męski pierwowzór żeńskiego imienia Felicja.. Pochodzenie i znaczenie imienia Feliks jest imieniem pochodzenia łacińskiego, podobnie jak Felicjan wywodzi się od słowa felix, czyli szczęśliwy, błogosławiony, przynoszący szczęście, a także urodzajny, żyzny.. Jest on osobą uczuciową.. Żeńskim odpowiednikiem jest imię Feliksa i Felicja.. Słowiańskim odpowiednikiem tego imienia jest imię Szczęsny.. Felix znaczy po łacinie "szczęśliwy".Czy rzeczywiście imię Feliks jest zapowiedzią szczęśliwego życia?Feliks: znaczenie imienia.. Feliksa: imieniny.. Poza tym jest urodzonym optymistą.. Rak, Wodnik i Skorpion w astrologii należą do żywiołu wody.. Mimo że imię to było już bardzo popularne w starożytnym Rzymie, w Polsce zaczęło występować częściej dopiero w XVI i XVII wieku.Imię Feliks zwierzę: tuńczyk znak zodiaku: lew szczęśliwy kolor: czarny szczęśliwy kamień: kwarc dymny planeta: słońce szczęśliwa liczba: 8 roślina: bukFELIKS - znaczenie imienia dla chłopca.. Opisując charakter Feliksa należałoby powiedzieć: na imię mu szlachetnZnaczenie imienia: FELIKS.. To z natury kobieta szlachetna, pełna dobrych chęci i woli służenia innym.. Słowo "felix" możemy również tłumaczyć jako "łaskawy"..

Feliksa: charakterystyka imienia.

Jego natura powoduje jednak,.. Życie towarzyskie.. Feliks to osoba pełna humoru, dowcipna, bystra.. Imię ma swój żeński odpowiednik - Felicja.. Kiedy FELIKS obchodzi imieniny?. Zawsze zdąży wszystko załatwić, ale mobilizują go do działania dopiero trudne Imiennik - znaczenie imion, etymologia, charakterystyka, księga imionImię Feliks ma łacińskie pochodzenie i oznacza dosłownie "człowieka szczęśliwego".. Można śmiało stwierdzić, że Feliks to urodzony farciarz.Historia imienia Feliks.. Było to imię męskie (nosiło je 3670 mężczyzn i ledwie 46 kobiet).. Poza tym ma krytyczny umysł i silną osobowość.. Imię to nosili często wyzwoleńcy.. Feliksa znaczy "szczęśliwa".. Feliks - odpowiedniki w różnych językach.. imię pochodzenia łacińskiego oznaczające człowieka szczęśliwego.. Feliks: imieniny.. Imię Feliks wywodzi się z języka łacińskiego, od słowa "felix", które znaczy: "szczęśliwy", "łaskawy".. Imię to należy zatem do kobiety, która już jest, albo ma w przyszłości być szczęśliwa oraz odznacza się ogromną życzliwością.. Feliksa - dzieckoFeliks: Opis, informacje, znaczenie imienia dla chłopców: Feliks.. .Feliks ZNACZENIE IMIENIA FELIKS.. Feliks w innych językach.. Feliks to człowiek, któremu sprzyja szczęście.. Mężczyzna o imieniu Feliks buduje związek na mocnych, solidnych podstawach.. Swym ciepłem i opanowaniem przyciąga do siebie wielu ludzi..

Feliks i inne imionaZnaczenie imienia Feliks.

Opisując charakter Feliksa należałoby powiedzieć: na imię mu szlachetność, gdyż jest osobą gotową nieść bezinteresowną pomoc wszystkim potrzebującym.. ZDROBNIENIA IMIENIA FELIKS.. Feliksa to kobieta o niezwykle szlachetnym charakterze.Znaczenie imienia Feliks.. Nie przejmuje się drobiazgami, życie bierze takim jakie jest.Feliks Opis podstawowy imienia: Symbolika jakiego-kol-wiek Imienia w snach jest utożsamiana z jego numerologicznym wydźwiękiem na jawie, gdyż imię jest magicznym słowem identyfikującym każdego z nas i pozwalającym odróżnić go od innych ludzi.Feliksa to żeński odpowiednik łacińskiego imienia Feliks.. Feliks jest szlachetnym człowiekiem, gdyż jest gotowy nieść bezinteresowną pomoc wszystkim .Znaczenie imienia Felicja.. Relacje uczuciowe budowane przez Feliksa oparte są na mocnych podstawach.. Dla kobiet chętniej używano imienia Felicitas (uosobienie szczęścia, sama szczęśliwość) albo zdrobnienia Felicula.Znaczenie imienia Feliks - Feliks: po łacinie felix znaczy szczęśliwy.. A gdy już się w tym spełni, oddaje się swej drugiej namiętności sztuce.Pochodzenie: imię pochodzenia łacińskiego oznaczające człowieka szczęśliwego (łac. felix - łaskawy, szczęśliwy).. ZNACZENIE IMIENIA FELIKSA.. Sprawdza się .. francuski: Félix ; łacina: Felix ; niemiecki: Felix ; rosyjski - Feliks ; włoski - Felice.Feliks: po łacinie felix znaczy szczęśliwy.. "Felix" po łacinie oznacza "łaskawy", "szczęśliwy".. Cieszy się życiem.Feliks..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt