Do podanych wyrazów dopisz odpowiednie hasła z planszy

Pobierz

Gracz, który nie może (lub nie chce - ze względów taktycznych) ułożyć z posiadanych liter poprawnego słowa, albo pasuje, albo wymienia litery.Podpisz ilustracje odpowiednimi słowami z ,,ch,,.. na zdjęciu zdania, zadanie 3 …Z podanych rzeczowników i przymiotników utwórz odpowiednie związki wyrazowe: ( handel, chleb, chłopak, chusteczka, hala, chciwość, chód, herbata ) hardy .. higieniczny .Wyrazy z ź.. Słowa na czasie 3.. Mówiliśmy o pejzażu brata.. Question from @Ania28011 - Szkoła podstawowa - Polski czytał ogląda uzupełniNiżej znajdują się linki do słowników zewnętrznych, w których znaleziono materiały związane z hasłem odpowiedni: » Definicja odpowiedni.. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji po lewej stronie ekranuDo podanych wyrazów pochodnych dopisz wyrazy podstawowe: .. Zapisz po 2 wyrazy pochodne od podanych wyrazów, dodając przyrostki i przedrostki: Wzór: mówić - zamówić ; mówić - mówienie :)Zapisz odpowiednie synonimy podanych wyrazów.. Do litery z definicją dopisz odpowiednią cyfrę z hasłem.. Wykorzystaj informacje z ramki.. podkreśl orzeczenia w powstałych zdaniach.. wpaść | wygrać | zwalczyć | wyzwolić się | śmiertelny | zerwać | pijaństwa | wciągnąć.Do podanych zdań pojedynczych dopisz logicznie z nimi związane zdania składowe, tak by powstały wypowiedzenia złożone..

Do litery z definicją dopisz odpowiednią cyfrę z hasłem.

wesoły - smutny.. cienki - gruby.. Skorzystaj ze wzoru.. W krtani znajdują się wiązadła głosowe (zwane inaczej strunami), które mogą być napięte - wtedy wymawiamy głoski dźwięczne - lub rozsunięte i luźne .Wyjątki: wyrazy: bukszpan, gżegżółka, kształt, kszyk (nazwa ptaka), piegża (nazwa ptaka), pszczoła, Pszczyna, pszenica, pszenżyto, w przymiotnikach zakończonych na: - szy, - ejszy, np.: lepszy, nowszy, najlepszy, najnowszy, ładniejszy, mocniejszy, najładniejszy, najmocniejszy.. Do diagramu należy wpisać odgadywane wyrazy.. zimny - ciepły.. b)wypisz wyrazy z "ż" i wyjaśnij ich pisownię.. mały - duży.. Grupa ludzi żyjących na określonym obszarze, mówiąca tym samym językiem, np. Polanie.. Wpisz go w odpowiednią rubrykę tabelki: huśtawka, wahadło, hejnał, hymn, hasło, historia.. budowac - tworzyc.. Tagi dla wyrazów bliskoznacznych słowa odpowiedni Nauczyciel zawiesza na tablicy arkusz z wyrazami.. B. Osada obronna, najczęściej wznoszona w trudno dostępnym miejscu.. Rzeczowniki Przymiotniki Określ rodzaj rzeczownika.. Pomożecie.patriota.doskonalenie.kontrola.krytycyzm.portret.infekcja.krytyka.patriotyzm.interpretacja.holowanie.biograficzny.ironiczny.dydaktycznyPierwsze słowo powinno przechodzić przez pole H8 (środek planszy)..

» Odpowiedzi do krzyżówki dla hasła odpowiedni.

Ty mu odmawiasz.. Wymówcie szeptem głoski: b, z, dz, w. Zapiszcie tutaj lub w zeszycie, jakie głoski kolejno można było usłyszeć.. "Ż" piszemy, gdy:.Utwórz poprawne związki wyrazowe.. Karol, biega, zielona, zrobiła, kolorowe, wspaniały, piesek, rośnie, zeszyt .. Nauczyciel.. W tym celu wpisz w odpowiednie miejsca po dwie przyczyny i dwa skutki 0-4 p. podanego wydarzenia.. Następnie dopisz do nich po jednym wyrazie pokrewnym, w których ,,ch,, wymienia się na ,,sz,,.. Iwona.. Wpisz w luki odpowiednie określenia wybrane z ramki poniżej.. W każdym wyrazie pochodnym oddziel temat słowotwórczy od formantu.. Nauka literek.. Autor rozwiązania.. uzupełnij treść.. Koń żuje żyto.. Zakryj wyrazy i dopisz ich początkowe sylaby do podanej cząstki w ćwiczeniu 12b.. te ilustracje :-mucha-Fartuch-Dach-UchoJ-jj Do podanych wyrazów dopisz w odpowiednie miejsca wyrazy podstawowe i pochod­ ne.. Wpisz odpowiednie formy podanych czasowników.. młody - stary.. uzupełnij treść.. 1. żakKratki diagramu powinny mieć pola nie mniejsze niż 1 x 1 cm.. Wpisz je do tabeli.. - zawierające ż wymienne załoga, kompania, zastęp - .. lokaj, ordynans, kamerdyner - .. tasiemka, lamówka, aksamitka - .8 Połącz pojęcia z odpowiednimi wyjaśnieniami..

Uzasadnij pisownię wyrazów, dopisując inne wyrazy.

Litery lub wyrazy, które będą ujawnione w druku (np. w jolkach), prosimy wpisać innym kolorem.17.. ą i ę piszemy między innymi w zakończeniach wielu form czasowników, a także w środku - przed spółgłoskami ł i l - oraz w środku wielu innych wyrazów.. Lew poruszył grzywą żywo.. torba - sakwa, siatka duży - obszerny rozmowny - komunikatywny sklep - dom handlowy przyjemny - czuły, wrażliwy pozdrawiam ;)Ćwiczenie 1. szybki - wolnyWyrazy z ą i ę 1.. Zapisz je.Słowa na czasie 2.. » Wyrazy przeciwstawne do wyrazu odpowiedni.. Ułóż i zapisz w zeszycie dwa zdania z wybranymi parami wyrazów.. Podkreśl wyrazy z ż.obelżywe, łże, drżenie, oberża, szarża, lżej, rży, dzierżawca.. słowa .. rąkzrobiło mi się .Podziel wyrazy z ramki na grupy i wpisz je w odpowiednie miejsca.. Dwa dni później ty prosisz go o to samo.Uporządkuj wyrazy wpisując je w odpowiednią rubrykę tabelki: huśtawkowa, wahadłowy, historyczny, hejnał, hymn, hasło.. Diagram winien zawierać wszystkie elementy, które mają się ukazać w druku: numerację, kolorowe pola, kropki w kratkach z hasłem.. b) ruszajże dalejże może mówże.3.Do podanych źródeł zanieczyszczeń środowiska dopasuj odpowiednie sposoby ochrony przyrody.. Odszukaj wyrazowego intruza i wyjaśnij dlaczego nie pasuje on do pozostałych wyrazów: a) krzyk trzeba potrzask strzemię.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Zadanie: do podanych wyrazów dopisz synonimy radosny Rozwiązanie: radosny wesoły, uradowany, uśmiechnięty, rozbawiony , rozanielony, promienny, zadowolonyDo każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz wybrany z ramki..

Ułóż zdania z podanych wyrazów.

PodziękujNapisz do mnie!Do podanych poniżej wyrazów dopisz odpowiednie przedrostki: samo- auto- hura- (albo hurra).. Klucz dla nauczyciela: Ćw.. Nauczycielka w liceum z 5-letnim doświadczeniem.. stosowanie nawozów naturalnych- obornika i kompostu, budowa oczyszczalni ścieków, stosowanie filtrów na kominach, składowanie śmieci na wysypiskach, segregacja śmieci,Z podanych niżej wyrazów oraz wyrazów z ramki utwórz związki wyrazowe i wpisz je do zeszytu.. na podstawie wykonanego ćwiczenia sformułuj zasadę pisowni.. Polecenie: Przeczytaj trzykrotnie podane wyrazy, starając się je zapamiętać.. Związek państw.. Kolega prosi cię o pożyczenie długopisu.. zzPrzeczytaj opis sytuacji i dopisz dwa zakończenia - każde pasujące do innego z tych powiedzeń.. 11 Uzupełnij tabelę.. Określenie ucznia Akademii Krakowskiej.. Każdy kolejny wyraz musi wykorzystywać co najmniej jedną literę znajdującą się już na planszy, zatem nowo układane wyrazy bądź krzyżują się z już istniejącymi, bądź przedłużają je o kolejne litery - tworząc tak zwane "przedłużki".. Rodzaj męski Rodzaj żeński Rodzaj nijaki Wpisz brakujące litery:a) wypisz z tekstu wyrazy z "rz" i wpisz je do tabelki: "rz" : "r" "rz" po spółgłoskach.. jasny - ciemny.. Przykład: palić —> za/palić - > zapał/ny przemilczenie kupiec dorosły sennosc sernik Q Do wymienionych wyrazów dopisz wyrazy pochodne o wskazanych obocznościach w temacie.Do podanych wyrazów dopisz odpowiednie wyrazy z ,,rz" człowiek, który boi się wszystkiego - ktoś, kto jest bardzo sumienny - jest .. podniesiony głos, wrzask - Wypisz rzeczowniki nazywające zwierzęta z ,,ż" , które ukryły się w zdaniach.. » Odmiana przez przypadki przymiotnika odpowiedni.. Kocham gotowanie i francuską literaturę.. Jeśli znasz więcej wyrazów z podana cząstką, również je wpisz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt