Opowiadanie na podstawie obrazu

Pobierz

Przykłady tematów: moja wakacyjna przygoda, niespodziewane spotkanie, niezwykły dzień nad morzem, dalsze losy Stasia i Nel, co by było, gdyby Danusia nie umarła?. Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie .Jak napisać opowiadanie - notatka wizualna.. Ona mówiła do .Ćwiczenie 4.. Zejście z drzewa.Pliss daje naj jakieś 7/8 zdań.Ten byk to zjad te obraz bo myślał że to prawdziwy krzak jakby co.Opowiadanie na podstawie utworu «cholerny dzieciaku» Фонвизина.. Strach przed zwierzęciem6.. Więcej na temat opowiadania (przykład, wskazówki, przydatne zwroty, dwa ćwiczenia z kluczem) znajdziecie w mojej książce pt. "Pisz po polsku!Cel: Układamy plan wydarzeń na podstawie komiksu o przygodach Tarantuli.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. Do punktów głównych wykonajcie ilustracje.. W tym przypadku także należy zastosować trójpodział tekstu.. Wykorzystaliśmy nawet "turlane opowieści".. Domy były bez szyb.. Napisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora.. Było wczesne popołudnie.. Plan zapiszcie na plakacie.. "Gruzy hamowały ruch na ulicach, dymiły jeszcze zgliszcza..

Ukończenie obrazu przedstawiającego krzak.

I rzeczywiście, Mitrofan w swoje szesnaście lat nic dobrego i pożytecznego zrobić nie potrafił, chociaż jego matka, Простакова, stale zatrudniał mu różnych nauczycieli, ale nie z powodu tego, co chciałam zrobić syna poprawnie napisany, ale dlatego, że tak kazał robić car Piotr I.. Państwo Stawscy nie są w stanie określić, co im zginęło.. Prace podsumujcie oceną koleżeńską.. Napisz krótkie opowiadanie na podstawie reprodukcji fragmentu obrazu Henryka Siemiradzkiego "Sąd Parysa".Przydatność 80% Opowiadanie na podstawie artykułu z gazety.. Lekcja, która przed nimi, pozwoli zebrać wszystkie wskazówki potrzebne przy .Na podstawie reprodukcji fragmentu obrazu Henryka.. Na podstawie reprodukcji fragmentu obrazu Henryka Siemiradzkiego ,,Sąd Parysa" i własnej wyobraźni napisz krótkie opowiadanie, w którym zastosujesz co najmniej 10 wyrazów wybranych z ramki.. Miejsce to zawierało typowo polskie cechy.. oraz i ale lecz niż ani albo aby czyli że ponieważ jeśli a aż jak więc gdyby mimoWięcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Na każdym domu blizny po uderzeniach bomb i szrapneli.Analiza i interpretacja porównawcza obrazu J. Mahoffera "Dziwny ogród" i wiersza L. Staffa "Ogród przedziwny"..

Zniszczenie obrazu przez byka.4.

W ich mieszkaniu znajdują się liczne działa sztuki: książki, obrazy, rzeźby, cenne figurki.. (nauczenie zdalne, język polski) - YouTube.tworzy opowiadanie na podstawie ilustracji odczytuje elementy dzieła sztuki (pejzaż) tworzy związki wyrazowe opisuje krajobraz, korzystając z podanego słownictwa, w tym nazywającego stosunki przestrzenneNa podstawie reprodukcji obrazu henryka siemiradzkiego " sąd parysa"i własnej wyobraźni napisz krótkie OPOWIADANIE .. Na podstawie reprodukcji obrazu henryka siemiradzkiego " sąd parysa"i własnej wyobraźni napisz krótkie OPOWIADANIE w którym zastosujesz co najmniej 10 z niżej podanych wyrazów.. Stwierdzenie że zwierzę to nie byk tylko krowa.7.. W opowiadaniu zastosuj co najmniej 10 z niżej podanych wyrazów ; Oraz .Okupacja niemiecka zniszczyła kraj doszczętnie.. Opisuje piękno , spokój tego miejsca.. Opowiadanie odtwórcze.. Dawno się nie widziały, gdyż Sylwia mieszka we Wrocławiu, a Karolina w Trzebnicy, dlatego miały bardzo dużo tematów.Napisz opowiadanie na podstawie obrazu Nikołaja Pietrowicza Goście Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Ten rodzaj opowiadania jest odpowiedni dla każdego, kto nie posiada zbyt rozwiniętej wyobraźni.Opowiadanie na podstawie utworu "Na dnie": innowacyjność M. Gorkiego, obraz Łukasza Co przeżywa człowiek, który znalazł się na dnie życia społecznego?.

... Na podstawie pozyskanych wiadomości i wybranych kart ...A.

Najważniejsze, to dobry pomysł.. Mickiewicz zbudował obraz natury i domu , w którym każdy czułby się dobrze.Obraz Rzymu w "Quo vadis".. Oczywiście, uczniowie już próbowali swoich sił, mierząc się z pisaniem opowiadań.. Podczas Napisz opowiadanie Dlaczego Krzysztof Kamil Baczyński jest wzorem do naśladowaniaOpis sytuacji będzie zatem przedstawiał jakieś zdarzenie, które rozgrywało się w określonym czasie i miejscu.Na podstawie reprodukcji fragmentu obrazu Henryka Siemiradzkiego ,, Sąd Parysa" i własnej wyobraźni napisz krótkie opowiadanie, w którym zastosujesz co najmniej 10 wyrazów wybranych z ramki.Na podstawie planu napisz opowiadanie.1.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.. Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Napisz krótkie opowiadanie , na podstawie obrazka który wybierzesz .. Piszesz historię, którą znasz już z jakiegoś dzieła - książki, filmu, spektaklu teatralnego czy historii.Obraz bohatera budowany jest przez relacje o jego czynach i zachowaniach oraz przytaczanie jego wypowiedzi potocznej i kolokwialnej.. Sylwia, 17-letnia, ładna blondynka rozmawiała właśnie ze swoją kuzynką Karoliną przez telefon.. → opowiadanie na podstawie przeczytanej książki i polega na stwarzaniu nowych zdarzeń powiązanych z poznaną postacią literacką w taki sposób, by uzupełniały one napisaną fabułę dzieła..

Niebawem moi czwartoklasiści poznają kolejną formę wypowiedzi - opowiadanie.

Rozstawienie sztalugi.. Ucieczka malarza na drzewo.. Zamarłej i niesamowitej ciszy ulic nie porusza zgrzyt wozów tramwajowych.. - Maria to narzeczona bohatera, ale także symbol wartości chrześcijańskiej, miłosierdzia i miłości.. pamiętaj o interpunkcji.. Zbudowany na wzgórzach Rzym - bohater powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - był miastem otoczonym murem, zamykanym na noc kilkoma bramami.. Redaguje scenariusz filmowy na podstawie fragmentów książki oraz własnych pomysłów - III.2.8To Wy decydujecie, czy Wasze opowiadanie będzie na podstawie prawdziwych wydarzeń, czy może będzie całkowicie wymyślone.. Tadeusz pisze listy do Marii, w których opisuje życie ludzi w obozie.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Odpowiedź na to pytanie dał w swojej dramatycznej sztuce Maksim Gorki.Napisz opowiadanie o tym jak spotkałeś jednego z bohaterów lektury Sposób na alcybiadesa.. Instrukcja do pracy w grupach.. Wiersz Leopolda Staffa "Ogród przedziwny" i obraz Józefa Mahoffera "Dziwny ogród" ukazują nam cudowne krainy szczęścia, w których możemy zapomnieć o bólu i wszelkich troskach.Bazujesz na własnej wyobraźni.. Patriotyzm , stare zwyczaje, gościnni ludzie to obraz miejsca, gdzie chciałabym być może trafić.. Musicie zbadać, co to mogło być i kto mógł dokonać kradzieży.. Był to teren otoczony ogromnymi ogrodami, w których rosły oliwki, cyprysy, były stawy pełne .Tworzy opowiadanie związane z treścią utworu, np. dalsze losy bohatera, komponowanie początku i zakończenia na podstawie fragmentu tekstu lub na podstawie informacji - III.2.7.. Redacteaza o compunere de minimum 150 de cuvinte, in care sa caracterizezi personajul .- rozpoznaje autora i dzieło na podstawie cytatów i fragmentów obrazów Codzienność tematem sztuki Artysta utrwalił codzienność 1 - podejmuje próbę odczytania obrazu - redaguje pracę na wybrany temat - redaguje własny komentarz do obrazu - bierze udział w dyskusji - na podstawie obrazu potrafi scharakteryzować epokę renesansu Codzienność jako pretekst 1 - czyta tekst ze zrozumieniem - charakteryzuje świat przedstawiony - pisze pracę na temat - czyta tekst na poziomie .Opowiadanie twórcze z detektywem Frędzlem w tle .. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.. Na jezdniach piętrzyły się barykady.. Mieszkania bez światła, bez wody, bez gazu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt