Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami nieokreślonymi

Pobierz

Uzupełnij zdania nazwami miast i państw w języku niemieckim.. Reforma 2019Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Uwaga!. Max, widzisz p Odpowiedź na zadanie z Das ist Deutsch!. Moja świnka mor Odpowiedź na zadanie z Das ist Deutsch!. KOMPAKT 7W języku niemieckim wyróżniamy 3 rodzaje rodzajników: rodzajnik określony, rodzajnik nieokreślony i rodzajnik zerowy.. Mam świnkę morską.. 3.Das ist ______ Schildkróte.Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami nieokreślonymi i zaimkami dzierżawczymi.. Raz użyty rodzajnik wcale nie musi okazać się najlepszym wyborem w zdaniu kolejnym.Zadanie: uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi was Rozwiązanie: ein eine einer Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.A.). .Szkoła podstawowa.. Uzupełnij tekst rodzajnikami nieokreślonymi.. - Zadanie 4: Welttour Deutsch 2. zad.3 Uzupełnij zdania pasującymi rodzajnikami nieokręslonymi w bierniku.. było takie zadanie aby uzupełnić te zdania : Das ist .. dach.. KOMPAKT 7somenone 0 rozwiązanych zadań.. Uzupełnij rodzajnikami w celowniku: 1. einem 2. einem 3. einem Odpowiedź na zadanie z Welttour Deutsch 2.. Tam właśnie pisało żeby uzupełnić zdania rodzajnikami określonymi i nie określonymi.. Jak jest po niemiecku: 12:30 18:45 8:10 10:40 13:25 13:50Uzupełnij zdania właściwymi zaimkami dzierżawczymi..

Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi.

- Ona ma naprawdę ładną figurę.. - nein ich habe .Uzupełnij zdania pasującymi rodzajnikami nieokręslonymi w bierniku.. Jodyna to 3% roztwór jodu w alkoholu etylowym.. b.) Jaką objętość w cm³ i dm³ będzie zajmowała jodyna, wiedząc że d jodyny = 0,95g/cm³Rodzajniki niemieckie - podsumowanie.. Du wohnst in (Kraków) Er lebt in (Warszawa) Uzupełnij poniższy dialog.Nazwy przyborów szkolnych.. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej.. Oblicz ile g jodu należy rozpuścić w alkoholu aby otrzymać 250 g jodyny.. Od czterech lat uczę tego języka.. 1.Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami nieokreślonymi , określonymi i zaimkami osobowymi.. rozwiązane.. Rodzajnik nieokreślony występuje tylko w liczbie pojedynczej.. 5 Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi ein / eine lub określonymi der.. Rodzajnik niemiecki przekazują jaki rodzaj, liczbę i w jakim przypadku jest rzeczownik.Znajdź je, zaznacz i wpisz odpowiednio.. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim .1.. Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi we właściwym przypadku.. Rodzajnik może być określony (der,die,das), nieokreślony (ein, eine), może go nie być wcale (rodzajnik zerowy) lub może być przeczący (kein)..

Manuela hat _____ Katze.Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami nieokreślonymi.

Odpowiedź na zadanie z Infos aktuell 2.. KOMPAKT 7Nauczyciel.. W przypadku articles wiele zależy bowiem od kontekstu wypowiedzi.. Uzupełnij zdania podanymi czasownikami w odpowiedniej formie.Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami nieokreślonymi określonymi i zaimkami osobowymi.. Napisz z 3 słówkami z zad 6 własne zdania: _____ Zgłoś błąd Wyświetleń: 10939.. Rzeczą oczywistą jest to, że rodzajnik (tak samo jak w przypadku języka polskiego) mówi nam jakiego rodzaju jest dana rzecz, osoba.Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi i przeczeniem rzeczownika w mianowniku i bierniku.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 1.Aby właściwie posługiwać się rodzajnikami nieokreślonymi A oraz AN, konieczna jest wiedza na temat ich zastosowania w zdaniach.. Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Proszę o pomoc to na jutro:) Pomóżcie błagam :DUzupełnij luki właściwymi rodzajnikami nieokreślonymi w Akkusativie: 1.. Reforma 2019 - strona 22..

Uzupełnij zdania podanymi wyrazami.

Tam , gdzie nie powinno być rodzajnika, wpisz kreske.. Ich glaube, im Mäppchen sind ein Lineal,____ Zirkel, ____ Tintenkiller .Zad 2 Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami nieokreślonymi w celowniku oraz brakującymi końcówkami przymiotników..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt