Koń trojański znaczenie dosłowne

Pobierz

W gorącej wodzie kąpany - ktoś niecierpliwy, porywczy.etymologia - znaczenie wyrazów, źródło słów 1. znaczenie etymologiczne, 2. znaczenie realne Pojęcia biblijne: raj, Eden 1. cudowny ogród, pełen roślin i zwierząt, w którym żyli Adami Ewa, dopóki nie popełnili grzechu, 2. wymarzone miejsce, kraina szczęścia, rozkoszy, "czuję się jak w raju" - jest mi dobrze, jestem szczęśliwy judasz 1. imię jednego z apostołów Jezusa .. typ szkodliwego oprogramowania, które podszywając się pod przydatne lub ciekawe dla użytkownika aplikacje, dodatkowo implementuje niepożądaną, ukrytą przed użytkownikiem funkcjonalność; zob.. przenośne : masz skamieniałe serce.. Natomiast koń trojański jest programem zawierającym .Koń trojański był drewniany koń używany przez Greków, podczas wojny trojańskiej, aby wejść do miasta Troi i wygrać wojnę.. «drewniany koń, w którym podczas oblężenia Troi Grecy przemycili do miasta swoich wojowników»koń trojański.. Ranny ptaszek - człowiek, który lubi bardzo wcześnie wstawać.. Ślepy zaułek - uliczka bez wyjścia lub sytuacja bez wyjścia.. koń, trojański (związek zgody) przykłady: składnia: kolokacje: synonimy: (1.2) trojanPodaj znaczenie dosłowne oraz przenośne współczesne frazeologizmów: -ikarowy lot.. oba wyrażenia oznaczają to samo, tyle że drugie jest przenośnią bo ni ma ktoś kamiennego serca.Koń trojański - zdobycz przynosząca zgubę, złowrogi podarunek; od drewnianego konia, którego w dziesiątym roku wojny przyjęli Trojanie od Greków, w rzeźbie było wojsko greckie, podstęp Greków zadecydował o ich zwycięstwie i losach Troi.Koń trojański — podstęp; sprytny plan jak pokonać przeciwnika tak, żeby zupełnie się tego nie spodziewał; Pyrrusowe zwycięstwo — pozorne zwycięstwo; wygrana, która została okupiona ogromnymi stratami; Spartańskie wychowanie — wychowanie polegające na utrzymywaniu dyscypliny i przebiegające w surowych warunkachWcześniejsza różnica między wirusami, robakami i końmi trojańskimi polega na tym, że wirus dołącza się do programu i propaguje swoje kopie do innych programów, po których następuje ludzkie działanie, podczas gdy robak jest samotnym programem, który rozprzestrzenia swoje kopie na inne komponenty bez modyfikowania go..

-koń trojański.

Sennik Mistyczny to głębsza Analiza marzeń sennych w oparciu o funkcjonującą w Zbiorowej podświadomości Moc symboli i Ukrytą symbolikę naszeg życia.. Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie(1.2) inform.. Stajnia Augiasza - oznacza wielki bałagan.. Trojanie wprowadzili tenże "dar" do miasta nie przewidując jednak, że może być ono dziełem podstępu - w środku konia bowiem ukrył się oddział rycerzy achajskich.Koń trojański.. -paniczny strach.. )Koń trojański - zbudowany podczas wojny trojańskiej wielki koń, zrobiony z drewna, częściowo połączonego ze stalą, w którym ukryli się wojownicy greccy w czasie zdobywania Troi, pozorując jednocześnie odstąpienie od oblężenia.. Jedno dosłowne, które odnosi się do pewnej czynności rolniczej związanej z pracą na roli, a drugie metaforyczne, zwyczajowe: oddzielać ziarno od plew, czyli porządkować swoje patrzenie na świat, rozróżnić w życiu rzeczy wartościowe, wydobyć je z morza rzeczy bezwartościowych.książę trojański, porwał Helenę/wywołał wojnę trojańską Homer "ślepiec","żebrak", uważany za najwybitniejszego poetę epickiego, autor Illiady i OdysejiJabłko niezgody - przyczyna poważnej kłótni, niezgody; Drakońskie prawo - prawo niezwykle surowe; Koń trojański - podstępny i niebezpieczny dar, ukryte niebezpieczeństwo, chytry plan; Olimpijski spokój - powaga, hamowanie emocji; Pole Elizejskie - raj; Między Scyllą a Charybdą - być w sytuacji bez wyjścia; Róg obfitości - bogactwo; Pięta Achillesa - słaby punkt .Czarna owca - osoba odznaczająca się złymi cechami charakteru..

Koń trojański (informatyka) - szkodliwe oprogramowanie.

Koń Trojański : dosłownie - zbudowany podczas wojny trojańskiej wielki koń, zrobiony z drewna, w którym ukryli się wojownicy greccy w czasie zdobywania Troi.. W Iliadzie Homera nie ma konia trojańskiego , a wiersz kończy się przed zakończeniem wojny.. rzecz., mitol.. Oczywiście potem Odyseusz sobie przypisywał cały pomysł.Koń trojański - zbudowany podczas wojny trojańskiej wielki koń, zrobiony z drewna, w którym ukryli się wojownicy greccy w czasie zdobywania Troi, pozorując jednocześnie odstąpienie od oblężenia.Obrońcy miasta, za namową wojownika Sinona, wbrew przestrogom królewny Kasandry i kapłana Laokoona wciągnęli konia do miasta.. Lefebryści notorycznie relatywizują i pomniejszają znaczenie ostatniego soboru, bo ich zdaniem nie miał on charakteru doktrynalnego, tylko duszpasterski, .Synonim olbrzymiego cierpienia, ponad ludzką miarę KOŃ TROJAŃSKI - pod koniec dziesiątego roku wojny trojańskiej Grecy, pozorując rezygnację z oblężenia Troi, opuścili podzamcze, pozostawiając jednak w nim olbrzymiego, drewnianego konia.. -szata Dejaniry.Koń trojański, trojan - określenie oprogramowania, które podszywając się pod przydatne lub ciekawe dla użytkownika aplikacje, dodatkowo implementuje niepożądane, ukryte przed użytkownikiem różne funkcje (oprogramowanie wymuszające okup - ransomware, szpiegujące - spyware, bomby logiczne, furtki umożliwiające przejęcie kontroli nad systemem przez nieuprawnione osoby itp.).Koń trojański - podstęp zmierzający do pokonania przeciwnika od wewnątrz..

Koń trojański - zbudowany podczas wojny trojańskiej wielki koń.

Atena natchnęła myślą Prylisa, syna Hermesa; by doradził wtargnięcie do Troi za pomocą drewnianego konia, Epejos zaś, syn Panopeusa, Fokijczyk z Parnasu, zaofiarował się, że zbuduje takiego konia pod nadzorem Ateny.. 'zdobycz przynosząca zgubę; o kimś, czymś działającym na zgubę'; wyr.. przenośnie-koń trojański-był to drewniany koń w którym znajdowali się rycerze greccy reszty nie chce mi sie tłumaczyćkoń trojański mit.. Ten dokument zezwala zwolennikom stanowiska konserwatywnego, przeciwnym małżeństwom jednopłciowym oraz ordynacji duchownych homoseksualnych, na opuszczenie tej denominacji i .Doslowne: Bardzo ciemno, np. Między Scyllą a Charybdą - być w kłopotliwym położeniu.. w przenośni - o czymś pozornie wyglądającym na przyjacielski podarunek, w rzeczywistości będącym niebezpieczeństwem; ukryte niebezpieczeństwo; spisek, podstęp Pięta Achillesa : dosłownie - .Koń trojański:-znaczenie dosłowne-zbudowany podczas wojny trojańskiej wielki koń, zrobiony z drewna, w którym ukryli się wojownicy greccy w czasie zdobywania Troi, pozorując jednocześnie odstąpienie od oblężenia.-znaczenie przenośne-Określenie "koń trojański" jest synonimem podstępnego, przynoszącego zgubę podarunku, w tym znaczeniu jest też używane w informatyce.dosłowne-koń trojański-pochodzi z mitu o wojnie trojańskiej..

też koń trojański (informatyka) w Wikipedii odmiana: (1.1) zob.

Wyjątkami od tej reguły są rasy: haflinger (umaszczenie kasztanowate z konopiastą grzywą i ogonem), appaloosa (umaszczenie tarantowate), konik polski (umaszczenie myszate), palomino (umaszczenie izabelowate), fiording (umaszczenie bułane) oraz koń fryzyjski .Bardzo znany i często używany frazeologizm o proweniencji biblijnej, czyli "oddzielać ziarno od plew", posiada dwa znaczenia.. Sennik Mistyczny sięga swoimi korzeniami do odległych Wierzeń pierwotnych naszych przodków, Alchemii, Mistyki i Mistycyzmu, Magii rytualnej, Wiary religijnej i wszelkich innych wierzeń które .znaczenie dosłowne: miejsce pełne zakamarków, ślepych zaułków, miejsce odosobnienia, medytacji; znaczenie przenośne: obraz skomplikowanego życia człowieka, miejsce ukrycia czegoś, zagmatwanie, coś niebezpiecznego, trudnego do przejścia, mrocznego; nić Ariadny wskazówka, dobra rada, nieoczekiwana pomoc, to, coKonie charakteryzują się wielką różnorodnością umaszczeń, które w większości przypadków nie są cechą rasową.. odpowiedział (a) 25.09.2011 o 11:15. dosłowne : jesteś okrutny.. Odpowiedzi.. Proszę czekać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt