Matura 2022 lektury z gwiazdką

Pobierz

Adam Mickiewicz "Dziady", część III, 4.. Zobacz, jakie lektury mają być obowiązkowe na egzaminie maturalnym w roku 2021.z zakresu gimnazjum: 1 .Lista lektur z gwiazdką zgodnie z nową podstawą programową zawiera jedynie osiem następujących pozycji: 1.. Lista lektur obowiązkowychokreślonych w wymaganiach egzaminacyjnych, których mogą dotyczyć zadania na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego w 2021 r. 1.Matura 2021 - lista lektur z gwiazdką.. Bogurodzica; 2.. Każdy podchodzący w tym roku do egzaminu dojrzałości z języka polskiego musi je znać.. Od nowego roku szkolnego 2021/2022 w liceach ogólnokształcących i technikach będzie obowiązywał nowy kanon lektur szkolnych.Matura - egzaminy pisemne.. Agnieszka Kuc.. Przygotowując się do matury powinniście powtórzyć sobie teksty wskazane w podstawie programowej.. Matura i egzamin ósmoklasisty w latach 2021, 2022 i 2023 - zmiany.. Znajomość lektur z gwiazdką jest nieodzowna dla każdego ucznia, ponieważ na egzaminie maturalnym może pojawić się polecenie odniesienia się do treści ogwiazdkowanej lektury.. Zdający powinien nie mieć problemu z przywołaniem ich treść, a co ważniejsze - powinien dobrze znać problematykę poruszoną w tych dziełach literackich.. Tę listę również znajdziecie poniżej.Lista lektur 2021/2022 - liceum poziom podstawowy.Sprawdzamy, jakie lektury będą obowiązkowe CKE na maturze, Lista lektur z gwiazdką zgodnie z nową podstawą programową zawiera łącznie 8..

Lista lektur obowiązkowych, czyli lektur z gwiazdką.

"Bogurodzica" "Lament Świętokrzyski" Jan Kochanowski - wybrane pieśni ; Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" Adam Mickiewicz "Dziadów część III" Bolesław Prus "Lalka" Stanisław Wyspiański "Wesele"Książki ogwiazdkowane musi znać każdy przystępujący do matury 2020.. Pamiętaj, że tegoroczna matura z języka polskiego odbędzie się 4 maja.Lista lektur z gwiazdką zgodnie z nową podstawą programową zawiera łącznie osiem pozycji.. Matura 2022 - lektury z gwiazdką ze szkoły ponadgimnazjalnej:Lektury do matury 2022. lektury obowiązkowe.. Maturzysto!. Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny i psalm; 3.Matura 2021 z języka polskiego.. Lektury bez gwiazdki także mogą mieć charakter obowiązkowy, jednak ich wybór należy do nauczyciela przedmiotu.Egzamin maturalny zbliża się wielkimi krokami.. Teksty kultury to taki produkt uboczny tego, co działo się w danym okresie historycznym.. Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny i psalm; 3.. Każdy podchodzący do matury z języka polskiego musi je znać.Lista lektur z gwiazdką zgodnie z nową podstawą programową zawiera jedynie osiem następujących pozycji: 1.. 52 lektury, które maturzysta znać musi.Lektury z gwiazdką matura 2021 to wbrew pozorom nie pozycje dodatkowe, a obowiązkowe.. Przygotowując się do egzaminu maturalnego, koniecznie przeczytaj wymienione poniżej teksty literackie: z zakresu gimnazjum: 1* Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII) 2* Ignacy Krasicki, wybrane bajkiPozycje książkowe omawiane na języku polskim (nie tylko w szkole średniej) zasadniczo dzielone są na dwie grupy: lektury z gwiazdką oraz bez..

W zbiorze tym znalazły się zarówno lektury z okresu liceum, jak i gimnazjum.

Bogurodzica; 2. jest również znajomość lektur dodatkowych (tzw. lektur z gwiazdką):.Lektury z gwiazdką - sprawdź, które teksty obowiązują na maturze z polskiego.. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz";Na maturze rozszerzonej z języka polskiego 2023 oprócz lektur wymaganych na poziomie podstawowym wymagana jest również znajomość lektur dodatkowych (tzw. lektur z gwiazdką): 1) Arystoteles, Poetyka, Retoryka (fragmenty); 2) Platon, Państwo (fragmenty); 3) Arystofanes, Chmury;Lektury z gwiazdką 2021.. 2. lektury Lektury z gwiazdką to lektury obowiązkowe, które musi znać w całości każdy maturzysta.. Potem maturzystów czekać będzie ustny egzamin z języka polskiego.. Teksty z gwiazdką są o tyle istotne, że podstawa programowa określa je jako te, których nauczyciel nie mógł pominąć w swoim planie pracy- tym samym zakłada się, że wy też je .Na poziomie szkoły ponadpodstawowej (liceum/technikum), lektury z gwiazdką (obowiązkowe, podstawowe) to: Bogurodzica, Jan Kochanowski, wybrane pieśni, treny (inne niż w szkole podstawowej), psalmy, Adam Mickiewicz, Dziady cz. III, Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz, Bolesław Prus, Lalka, Stanisław Wyspiański, Wesele, Bruno Schulz, wybrane opowiadanie,Lista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową..

Bez znajomości kontekstu, dajesz sobie marne szanse na dogłębne zrozumienie lektury z gwiazdką.

Jan Kochanowski- wybrane fraszki, pieśni, treny; Ignacy Krasicki- wybrane bajki, satyryLektury z gwiazdką matura 2021 CKE.. Oczywiście chodzi o lektury oznaczone w podstawie programowej gwiazdką (*), a których znajomość całości obowiązuje na egzaminie.. Oto lista lektur z gwiazdką: Lektury z gwiazdką w gimnazjum: Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII .Lista lektur z gwiazdką składa się łącznie ze 8 pozycji i są to książki, które musi znać każdy uczeń przystępujący do matury 2021.. Matura 2022 - lektury z gwiazdą z okresu gimnazjum: Jan Kochanowski: wybrane Fraszki, Treny (V, VII, VIII), Ignacy Krasicki: wybrane bajki, Aleksander Fredro: Zemsta, Adam Mickiewicz, Dziady cz. II, Henryk Sienkiewicz: wybrana powieść historyczna (Quo vadis, Krzyżacy lub Potop)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt