Napisz mowę obrończą jacka soplicy

Pobierz

2021-02-05 11:40:33Napisz mowe obroncza lady makbet.. Na wokandzie sprawa Soplicy.". Była to postać dynamiczna, dlatego jego postępowanie na przestrzeni książki zmieniło się bardzo znacznie.Napisz wiec wyborczy na wojta gminy 2021-02-05 18:39:48; Wymień założenia pracy organicznej oraz jej inicjatorów?. Wybierz stronę oskarżycielską lub obrończą i napisz przemówienie, w którym przekonasz rówieśników do swoich racji.. Napisz charakterystykę Jacka Soplicy.Pan Tadeusz - "W roli oratora.. (tekstem ciągłym, min.50słów) .. Szlachcic litewski, głowa rodu Sopliców, zabójca Stolnika Horeszki, ojciec Tadeusza, brat Sędziego, kapłan z zakonu bernardynów.Umiera po swojej spowiedzi Gerwazemu przez gangrenę spowodowaną otworzeniem starych ran.. Przyjaźń Jacka Soplicy i Stolnika.2.. Podjęłam się obrony Jacka Soplicy, gdyż wiem, że pomimo iż dopuścił się on okrutej zbrodni, jego czyn wymaga głębszej analizy.. Na szczęście, Stolnik przejrzał zamiary Jacka, wiedział, że jego miłość jest udawana.. Małżeństwo Ewy z zamożnym wojewodą.7.. b) Sformułuj zdanie, które pozwoli Ci zyskać przychylność słuchaczy.Jacek Soplica, jego brat Sędzia, syn Tadeusz i podopieczna Zosia byli pierwszoplanowymi bohaterami wielkiego dzieła Adama Mickiewicza -" Pana Tadeusza".. Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Jednak ja chciałabym zająć się pierwszym z wymienionych..

Oprócz: Mowa obronna jacka soplicy.

a) Przedstaw tezę o niewinności lub winie Jacka Spolicy.. Nie wiem jak mam się za to zabrać.Nigdy nie lubiałiłam robić charakterystyki jakiejś postaci i przeważnie czytalam jakąs charakterystke i pisalam sama.A teraz chce sia za to porzadnie zabrac.czy w opisie postaci musza byc jakies punkty jak zaczac?Zadanie: napisz mowę obrończą lub oskarżycielską antygony kompletnie nei wiem jak się do tego zabarc pomocy na jutro Rozwiązanie: wysoki sądzie, ławo przysięgłych zebraliśmy się tu dzisiaj wszyscy, by wspólnieOskarżenie Kreona - napisz mowę, kierowana do Wysokiego Sądu.. .Historię Jacka Soplicy możemy poznać na podstawie dwóch fragmentów (opowieści Gerwazego oraz spowiedzi ks. Robaka).. W ten sposób urażono pychę i miłość własną Soplicy.Napisz własna mowę oskarżycielską lub obrończą Jacka Soplicy.. Sformułuj zdanie, które pozwoli ci zyskać przychylność słuchaczy.. Oskarżonemu podano czarną polewkę, która oznaczała odmowę.. O prawdziwych i burzliwych losach tej postaci dowiadujemy się z jego spowiedzi przed śmiercią.. W młodości Jacek Soplica był ubogim szlachcicem, lubił zabawy, był typowym warchołem, awanturnikiem, uwielbiał jeździć na polowania, pojedynkować się i strzelać.. Ślub Jacka z ubogą dziewczyną i narodziny syna Tadeusza.5.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie..

2005-09-21 12:22:48.Mowa obronna jacka soplicy.

Określ, który moment w życiu Jacka Soplicy punktem zwrotnym w życiu Jacka Soplicy.. Jednym z najważniejszych wątków "Pana Tadeusza" są dzieje Jacka Soplicy, który występuje pod nazwiskiem księdza Robaka.. Był ulubieńcem miejscowej szlachty.Stilvolle Designs mit besonders hohen Tragekomfort.. Zaapeluj do emocji słuchaczy.Przydatność 75% Dzieje Jacka Soplicy.. Przedstaw mowę obrończą Kreona ("Antygona" Sofoklesa) Czy możemy uznać Prometeusza za twórcę cywilizacji?. Młody Spolica cieszył się szacunkiem okolicznej szlachty.Napisz mowę oskarżycielską lub obronną Jacka soplicy ( i jesli mozecie to napiszcie mi mowe obronną ;**) Prosze pomóżcie i jak beziecie pisac to napiszcie mp Wysoki sadzie i ławo przysięgłych zebraliśmy sie tu po to aby.. i cos tam dalej plisss i to am być tak troche stylistycznie góra 15, 20 zdańJego fałsz i obłuda nie miały granic.. Opowieść Gerwazego o Jacku ma charakter przemowy.. Przypomnę, iż jest on oskarżony o zastrzelenie Stolnika Horeszki, znanego patrioty oraz przyjaciela osądzanego.Jacek Soplica (Wojewoda, Wąsal, ksiądz Robak, Bernardyn) - fikcyjna postać epopei narodowej Adama Mickiewicza Pan Tadeusz.. Młody Spolica cieszył się.Podjęłam się obrony Jacka Soplicy, gdyż wiem, że pomimo iż dopuścił się on okrutej zbrodni, jego czyn wymaga głębszej analizy..

Wcielając się w rolę Romea, napisz list do Julii.

.Napisz mowę oskarżycielską przeciwko Jacku Spolicy!. Chciałbym wygłosić mowę obronną w imieniu mego klienta Jacka Soplicy, aby oczyścić go z postawionych mu zarzutów.. - pomożesz?. Oskarżonemu podano czarną polewkę, która oznaczała odmowę.. Wiem, że pan Spolica żałuje swojego czynu, inaczej nie podjęłabym się jego obrony.. Umieść je na wykresie we właściwych miejscach.. Śmierć żony Soplicy.6.. Krótko przedstaw związane ze sprawą postaci i wydarzenia, wyjaśnij meritum sprawy.. W ten sposób urażono pychę i miłość własną Soplicy.. Wysuń argumenty i kontrargumenty.. Chcąc się odegrać, poślubił niewinną, kochającą go .Zad1.Opowieść Gerwazego ma charakter przemowy.Zanalizuj ją,a następnie napisz własną mowę-oskarżycielską lub obrończą:-Przedstaw tezę o niewinności lub winie Jacka Soplicy.-Sformułuj zdanie,które pozwoli ci zyskać przychylność słuchaczy.-Krótko przedstaw związane ze sprawą postaci i wydarzenia,wyjaśnij meritum sprawy.Cześć mam takze do napisania mowę obrończą.Mam wcielić się w rolę adwokata i napisać mowę obrończą,oskarżonego o konflikt Rajski.prosze pomóżcie mi mam tylko 1 godz. paula.. Twoja praca powinna liczyć min.Przydatność 75% Dzieje Jacka Soplicy.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie..

2011-03-30 19:06:25 plan wydarzeń spowiedzi jacka soplicy ?

Cechą Jacka Soplicy jest niezwykła dynamiczność charakteru i osobowości.. Cechą Jacka Soplicy jest niezwykła dynamiczność charakteru i osobowości.Ukochana Soplicy była niezwykle delikatna i wrażliwa, taki czyn mógłby jej psychicznie zaszkodzić, a nawet wyrządzić wielką krzywdę.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Opis postaci Jacka Soplicy.Pomożecie?Proszę.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 23.10.2015 (16:26) - przydatność: 52% - głosów: 37Argumenty na obronę Jacka Soplicy - wstąpienie do zakonu - symboliczna zmiana nazwiska - poświęcenie się w walkach dla kraju - działalności emisariusza - ocalenie życia Klucznikowi - zbrodnia pod wpływem emocji - prowokacyjne zachowanie Stolnika - chęć ujawnienia prawdy przed śmiercią - chęć pojednania rodzin poprzez ślub .spowiedź jacka soplicy-napisz streszczenie 2009-05-07 17:18:19 Zadanie z Polskiego , Charakterystyka Jacka Soplicy ?. Przedstaw tezę o niewinności lub jego winie.. Na szczęście, Stolnik przejrzał zamiary Jacka , wiedział , że jego miłośc jest udawana.. Chciał ożenić się z córką Stolnika- Ewą, aby zyskać majątek przyjaciela.. Stolnik podaje Jackowi "czarną polewkę" (odmowa ręki córki).4.. "Bronię ,lub oskarżam Jacka Soplicę.". Mój klient myślał bardziej o niej niż o sobie, dlatego postanowił nie stosować w tym wypadku siły.Przedstaw mowę obrończą Kreona ("Antygona" Sofoklesa) 24 października 2020 0 Przez admin Chciałabym zaprezentować argumenty obronne mojego klienta - Kreona, który jako władca Teb był zmuszony do podjęcia bardzo trudnych wyborów.Zanalizuj ją, a następnie napisz własną mowę-oskarżycielską lub obrończą.. Wyjaśnij, na czym polegała przemiana bohatera.. Wywodził się ze starego rodu szlacheckiego, był młodym ambitnym człowiekiem, który cieszył się dużym poparciem na sejmikach.2.. Podjęłam się obrony Jacka Soplicy, gdyż wiem, że pomimo iż dopuścił się on okrutej zbrodni, jego czyn wymaga głębszej analizy.. Młody Spolica cieszył się.Napisz mowę obronną jacka Soplicy .. Wiem, że pan Spolica żałuje swojego czynu, inaczej nie podjęłabym się jego obrony.. Do jakich refleksji skłania mnie życie i osobowość jacka soplicy bohatera rolnictwo i przemysł klucz odpowiedziJacek Soplica czyli ksiądz Robak to postać z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.. O prawdziwych i burzliwych losach tej postaci dowiadujemy się z jego spowiedzi przed śmiercią.. Wiem, że pan Spolica żałuje swojego czynu, inaczej nie podjęłabym się jego obrony..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt