Czy warto być dobrym argumenty

Pobierz

Dzięki temu ludzie będą pamiętać i lepiej wspominać.. Myślę, ze warto być dobrym i uczynnym człowiekiem, ale w pewnych granicach, bo jeżeli ludzie/znajomi wykorzystują tą dobroć, a ciągle jesteśmy dobrzy to jesteśmy głupi i naiwni.. odpowiedział (a) 25.02.2010 o 19:19.. Szkoła - zapytaj eksperta (965) Szkoła - zapytaj eksperta (965) Wszystkie (965) Język angielski (697) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i .warto być dobrym człowiekiem ponieważ gdy jesteś życzliwy wobec innych ludzie sa również i życzliwi wobec ciebie.. I tak jak to przysłowie "karma wraca" jest bardzo prawdziwe i jest używane na co dzień, więc warto być dobrym.. Zdarza się, że nie zawsze dobro powróci do Ciebie od tej samej osoby, do której zostało skierowane.Argumenty trzeba dostosować zarówno do tematu wypowiedzi, jak i do odbiorców (np. do ich wieku i wykształcenia).. Poza tym wtedy czuję się spełniona.. Takie życie, chociaż nie zawsze wynagradzające podjęte próby, jest z natury piękne.. warto być dobrym człowiekiem ponieważ czyniąc dobrą rosną szansę na twoje życie wieczne.. Taka postawa życiowa - człowieka dobrego - jest przykładem w dzisiejszym społeczeństwie.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Jednak jak twierdził Gottfried Keller: "Nie będziemy dobrzy, jeżeli nie będziemy się starali być jeszcze lepszymi.". Pytania ..

Tak, warto być dobrym.

Nic bardziej mylnego.. Ludzie lubią, gdy ktoś jest dobry.To co dajesz, wróci do Ciebie… i jak słusznie stwierdził Witalis J.: "Warto być dobrym, ponieważ dobro dane innym ludziom prędzej czy później do nas wróci".. warto być dobrym człowiekiem ponieważ kiedy jesteś dobry dla innych oni są dobrzy dla ciebie a poza tym masz lepsze samopoczucie :)Argumenty za tym, że warto:-Jeśli jest się dobrym człowiekiem, teoretycznie inni odpłacają tym samym, a przynajmniej zawsze znajdzie się ktoś uczciwy.. Zawsze jest jakieś wyjście.. Warto czytać.2.. Na argumentację decydujemy się wtedy, gdy reprezentujemy inne przekonania niż nasi odbiorcy.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: dlaczego warto być dobrym człowiekiem?. Powinno się je propagować i rozpowszechniać.Dlatego, że chcesz pomagać, a nie dlatego, że uważasz, że nie masz innego wyjścia.. Myśląc w ten sposób nie dajemy szansy wykazać się innym.Przydatność 75% Warto czytać- rozprawka.. Wiąże się to często z poświęceniem lub zaangażowaniem.. Jesteś lubiany, inni wiedzą,że mogą liczyć na twoją pomoc.. Warto być optymistą, podobno lepiej żyje się ludziom nie tracącym czasu na zamartwianie się.. Mam nadzieję, że udowodniłam tezę postawioną w tytule niniejszej pracy..

Czy rozprawka może mieć 2 argumenty?

Jest mi po prostu lepiej.. Albo, że my to zrobimy najlepiej.. Przez całe życie uczymy się bycia dobrym i odkrywamy prawdziwe znaczenie tego słowa.Czy warto być dobrym człowiekiem?. Trzeba mieć jednak pewność, że w wyczerpujący sposób omawiają one opracowywane zagadnienie.1)Wstęp- We wstępie należy: -Zasygnalizować jak zrozumiałeś temat -Wprowadzić do tematu krótko i rzeczowo wyjaśniając tezę -Zapowiedzieć dalszy tok rozumowania (Czy warto się zakochać-to jest temat do rozprawki) (Warto się zakochać lub nie warto się zakochać-tezy) 2)Rozwinięcie-argumenty które udowadniają tezę.Pesymiści uważają, że szczęście to jest to, co przytrafia się zawsze komuś innemu.. Warto być dobrym dla kogoś kto doceni tą dobroć, a jeżeli nie to lepiej ignorować lub odsunąć sie od takich osób.W podsumowaniu można wtedy zaznaczyć, że co prawda są plusy i minusy, ale po głębszym zastanowieniu stwierdzasz, że jednak bycie dobrym nie przynosi tyle korzyści, co bycie złym.. Pozdrawiam ;)Bycie dobrym nie jest na pewno proste.. Jeżeli jesteś dobrym człowiekiem, zdobywasz zaufanie u innych ludzi.. Gdy podajesz ludziom rękę, oni zdobywają w tobie zaufanie i później odwdzięczają ci się..

Moim zdaniem warto być dobrym człowiekiem.

xdd.Warto być dobrym, ponieważ na dobrych ludzie patrzą o wiele lepiej.. Czym więcej argumentów, tym łatwiej jest udowodnić postawioną tezę lub zweryfikować hipotezę.. Jeżeli jednak piszącemu rozprawkę uczniowi uda się znaleźć 2 mocne argumenty, wtedy liczba ta może okazać się wystarczająca.. Lepiej patrzeć w przyszłość z optymizmem, nie zrażać się przeciwnościami i być otwartym na nowe doświadczenia i ludzi.Sądzę, że bycie dobrym jest dobre .. Pierwszym argumentem jest to że czyniąc dobro mamy z tego przyjemność ze to robimy, nastepnym argumentem jest to że jeżeli komuś pomożemy to on nam może również pomóc jeżeli bedziemy w ciezkiej sytuacji.Uważam, że warto być dobrym człowiekiem.. W dobie komputerów sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.. Niektórzy tą dobroć mogą wykorzystać i zranić.. -Lepiej mówić prawdę, niż kłamać, bo kłamstwo ma krótkie nogi.odpowiedział (a) 14.09.2010 o 23:34.. Często wychodzimy z założenia, że jeśli my czegoś nie zrobimy, to nikt tego nie zrobi..

Zresztą nie zawsze da się być dobrym.paulkaxd.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt