Czy warto poświęcać szczęście własne dla dobra innych ludzi rozprawka

Pobierz

Następny argument - całkowicie poważny, brzmi następująco: toczyć walkę i to faktycznie skuteczną, można nie znając nawet swego wroga, ani też nie wyciągając broni.Czy warto poświecić wszystko dla drugiej osoby?. dlaczego, bo poświęcenie się komuś równoważne jest z MIŁOŚCIĄ.. Pewnego dnia podczas meczu piłki nożnej , poświęcając własne zdrowie , rzuciłem się na ścianę , gdyż mecz do biegał końca , a ja wraz z drużyną chciałem zdobyć zwycięskiego gola.4.1 mln osób dostało pomoc.. 3 argumenty z literaturyWarto pomagać i warto sie poświęcać ,ludzie dzięki temu czują się dobrze,a jego serce jest pełne dobrych emocji .Daje to dużo do myślenia i reflekcji.. + Każdy człowiek potrzebuje innego człowieka który będzie go wspierał w każdej chwili takiego człowieka który może poświęcić się dla niego , pomagać mu i wierzyć w niego .. Bardzo proszę o pomoc.. Dopiero później sie tego dowiemy, kiedy sami już zakończymy żywot.Jestem przekonany, że warto sie poświęcać dla dobra innych ludzi.. Dobre, może być kształtowanie własnej osobowości, dążenie do celu i spełnienia marzeń.Musiał on bowiem dokonać wyboru między wiecznym szczęściem wśród bogów na Olimpie, a poświęceniem się istotom delikatnym i słabym, jakimi byli ludzie.. Bezwzględne zaufanie może przynieść przykre konsekwencje.. Dodaj komentarz.W końcu jeżeli poświęcimy swój czas na pomaganie innym, może nam go brakować dla nas samych..

- rozprawka.Czy warto poświęcać się dla dobra innych ludzi.Daje najjjj.

I choć do końca nie można wyznaczyć granicy ludzkiego poświęcenia, wydaje mi się, że maksymalnym poświęceniem jest oddanie własnego życia dla dobra innego człowieka, na co tylko nieliczni mogą się zdecydować.Napisz rozprawkę, w której uzasadnisz, że "śmiech niekiedy może być nauką".. Nie masz wyboru - musisz postawić tezę: Śmiech może być nauką.. Nie, nie warto niczego poświęcać, bo w gruncie rzeczy na koniec okazuje się, że jest się naiwnym frajerem, które wszyscy inni wykorzystali.. Zacznę od tego, że jeśli podczas ratowania kogoś, zginiemy to po śmierci nasza rodzina dostanie order a naszej duszy pomoże to dojść bezpiecznie do nieba.odpowiedział (a) 19.11.2011 o 17:16.. Warto poświęcać się dla ludzi którzy poświęcili sie dla ciebie, ponieważ niektórzy nie odpłcają się tym samym .. Czy bez tych rzeczy można być szczęśliwym ?. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Ludzi bezdomnych" Stefana Żeromskiego i do innych tekstów literackich.. Moim zdaniem podziw, który odczuwamy dla ludzi ówcześnie żyjących to także dowód na to, że warto poświęcić życie dla idei.. Kiedy dbasz o dobro swojego partnera, ponosisz pewne koszty i nigdy nie możesz być pewna, czy otrzymasz coś w zamian.. Należy również dając szczęście innym, myśleć także o sobie, a także uważać, aby nie zostać oszukanym..

Jednak nie zawsze poświęcenie dla dobra innych jest właściwą drogą.

Z tego wynika, że według mnienie warto poświęcać dla ojczyzny szczęścia osobistego a nawet życia, co postaram sie poprzeć następującymi argumentami.III" - Konrada, który także był w stanie zrezygnować z własnego szczęścia dla dobra innych.. Takie moje zdanie.. Ci dwaj bohaterowie jednak różnią się od siebie w zasadniczy sposób - mianowicie Konrad walczy z Bogiem i jego decyzjami, a Tomasz Judym występuje przeciwko niesprawiedliwości świta, złym prawom unieszczęśliwiającym ludzi najuboższych.ROZPRAWKA NA TEMAT "czy warto poświęcać się dla dobra innych?". Wiele utworów literackich przedstawia nam motyw szczęścia, poświęcenia dla dobra innych.. Jeśli człowiek potrafi docenić i obiektywnie spojrzeć na posiadane przez niego wartości, to może nazwać siebie "szczęśliwym".To prawda, gdyż życie składa się z miłości, szczęścia, radości, wsparcia, złości, wrażliwości, lęku, a więc w zasadzie jest ono "różnobarwną mieszanką".. Przecież znamy ludzi, którzy nie mają dużo pieniędzy, nie mają rodziny, są samotni, a mimo to potrafią być szczęśliwi.Niektórzy twierdzą, że szczęściem można nazwać umiejętność cieszenia się drobnostkami, ulotnymi chwilami, pełną akceptacją siebie i życiem zgodnym z własnym "ja".. Heroizm i chęć działania na rzecz większego dobra jest podkreślany nie tylko w powieściach, które odnoszą nas do realiów wojny..

Każdy z nas ma prawo do opieki i troski ze strony innych ludzi.

Wybrał to drugie .Dla ludzi wykradł ogień, aby nie byli już tak samotni, słabi, wystawieni na pożarcie przez drapieżne zwierzęta.Bohater kieruje się miłością do ojczyzny, tracąc przy tym miłość do Aldony i szanse na szczęśliwe życie, własny honor i dobre imię.. Myślę, że jest to ważny temat, nad którym .Ale tego niestety nie wie nikt.. Bardzo ważne jest to, aby umieć identyfikować i nazywać własne potrzeby, a następnie pozwolić, aby inni mogli je zaspokajać.Poczucie obowiązku dochowania wierności swym ideałom jest dla niego sprzeczne z możliwością ułożenia sobie życia z ukochaną kobietą.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.Młodzi ludzie dziś wspominani są jako bohaterowie.. Dlatego też nie warto poświęcać własnego szczęścia dla dobra innych ludzi.Ja uważam, iż: najważniejszą rzeczą w życiu człowieka stanowi szczęście, a więc realizowanie swoich marzeń..

2.Czy warto jest poświęcić swoje szczęście osobiste lub nawet i swoje życie dla dobra ojczyzny?

Możliwe są dwie tezy - potwierdzająca i negująca, ale tę drugą odradzamy: 1.. Elessar odpowiedział (a) na pytanie 23 stycznia 2021.. Przedkładanie dobra osobistego nad dobro ogółu, możemy rozpatrywać pozytywnie i negatywnie.. Ojczyzna - jedna olbrzymia rodzina, głównie ludzie, których łączy podobna mentalność, zwyczaje, obyczaje, historia, tradycje itp.Jedna - preferująca dobro własne, druga natomiast działająca i zaangażowana w sprawy publiczne.. Zastanawiając się nad tym, co jest ważniejsze, czy dobro własne, czy sprawy publiczne, warto wspomnieć o głównej postaci z powieści Stefana Żeromskiego "Ludzie Bezdomni".Odpowiedź na: Czy warto poświęcać szczęście własne dla dobra innych ludzi?. Pomoc bliźnim jest źródłem szczęścia.. KAżdemu człowiekowi jest ktoś taki potrzebny , to jest człowiek wierny w każdej sytuacji .Moim zdaniem, warto pomagać ludziom, zarówno tym najbliższym, jak i całkiem obcym, ponieważ uszczęśliwiamy przez to inne osoby, a nam taka działalność może przynieść wiele korzyści, a nawet przyjemności.. Question from @Cyga12 - Gimnazjum - PolskiSemestr V Czy warto poświęcać szczęście własne dla dobra innych ludzi?. Jeżeli ktoś będzie usatysfakcjonowany byciem gorliwym patriotą oraz zwyciężaniem w walkach, to myślę, iż lepiej aby odszedł do wieczności z przekonaniem, że jego własne życie było faktycznie wiele warte.Moim zdaniem warto się poświęcać dla dobra spawy lub kogoś innego .. Dlatego moim zdaniem nie da się zbudować dobrego związku bez zaufania.. (ROZPRAWKA!).. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest fakt, ze pomoc, której udzielimy innym może być nam odpłacona .. Próba odpowiedzi na pytanie: czy idea a osobiste szczęście są wartościami przeciwstawnymi czy też możliwymi do pogodzenia.Akty poświęcenia i wyrzeczenia odgrywają ważną rolę w historii ludzkości.. Bynajmniej na tych którzy nie odpłacają sie tym samym co my dla nich zrobiliśmy .Czy warto poświecić się dla dobra innych ludzi ?. Sądzę, że pomaganie, jest to nasz obowiązek.Każdy z nas ma równe prawo do tego, aby nasze potrzeby były zaspokojone.. Każdy chrześcijanin ,wie ,że drugiemu człowiekowi warto wybaczać i warto się dla niego poświęcać .Dla niektórych będzie to dobre jedzenie, dla niektórych wysoka wypłata, a dla jeszcze innych udane zakupy.. To pytanie można by zmienić na to : Czy warto kochać bezgranicznie drugą osobę?. Dziękuję z góry !sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Czy warto poświęcić szczęście osoiste,a nawet życie dla ojczyzny?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt